Live Stream

U-19 Girls & Adult NIT: Greater Richmond Convention Center
February 26-28, 2021

 

 

 Friday, February 26 | Day 1
 Time  Pool  Team  Team
 11:00 AM  A  Team AGH I  Spirit of USA Dreaded Team 6
 11:40 AM  A  Centercourt Elite Blue  Xcalibur Scorpions
 12:30 PM  C  Saints FHC  High Voltage
 1:10 PM  C  Strikers Stars  WC Eagles Gold
 2:00 PM  E  WC Eagles Blue  SPark Silver
 2:40 PM  E  Viper I  Nook Hockey
 3:30 PM  G  Nook Green  Mayhem Black
 4:10 PM   G  WNY  Electric Surge Green
 5:00 PM  M  Philly Hockey Club II  HTC
 5:50 PM  P  Rebels  NJ Starz White
 6:40 PM  S  Team AGH 3  Ballyhoo Crew
 7:30 PM  V  Viper II  FSC Falcons Green
 8:20 PM  Z  SOMD Eliminators  Cowtown FHC

 Saturday, February 27 | Day 2
 Time  Pool  Team  Team
 7:00 AM   F  Spirit of USA North  Philly Hockey Club
 7:40 AM  F  Seacoast United Navy  Philly Hockey Club
 8:30 AM  H  DE Hammerhead Sharks  High Styx
 9:10 AM  H  Carolina All Stars  Hammers Field Hockey
 10:00 AM  B  Firestyx  FSC Falcons Black
 10:40 AM  B  IFHCK Dynamics  Shore Byrds Purple
 11:30 AM  D  CPFH Black  East Coast Lightning
 12:10 PM  D  DE Stinger Black  SJE Pink
 1:00 PM   T  RAM  Shore Shot
 1:40 PM  T  UPRISE Purple  PowerHouse
 2:30 PM  W  Philly Hockey Club III  PA Elite FHC Silver
 3:10 PM  W  CPFH Lilac  SJE Black
 4:00 PM  Z  Fer De Lance  Cowtown FHC
 4:40 PM  Z  CPFH Plum  SOMD Eliminators
 5:30 PM  N  Horizon Storm  Mayhem Yellow
 6:10 PM  N  Spirit of USA South  FHL Cobalt
 7:00 PM  Q  Saints Silver  Stealth Bombers
 7:40 PM  Q  NJ Grit Sapphire  Mayhem White

 Sunday, February 28 | Day 3
 Time  Pool  Team  Team
 7:00 AM  K  WC Eagles Fly  Nook Black
 7:50 AM  L  Stick Power  Storm Chasers
 8:40 AM  J  Pa Power  HTC CA FHC Black
 9:30 AM  I  Hymax Tigers  Xcalibur Gryphons
 10:20 AM  O  CPFH Stars  WC Eagles Pearl
 11:00 AM  O  Oranje-Gottaloveit!  Ambush Gold
 11:50 AM  R  CPFH Crew  Xcalibur Dragons
 12:30 PM  R  Cape Cod FHC  PA Rev Cobalt
 1:20 PM  U  Metro HC Silver  FHL Sapphire
 2:00 PM  U  WC Eagles Sky  Majestyx FHC
 2:50 PM  X  Freedom HKY Artemis  Alley Cats Blue
 3:30 PM  X  H2O  NJ Starz Blue
 4:20 PM  AA  Spirit of USA West  Rampage White
 5:00 PM  AA  Freedom HKY Hestia  CPFH Wisteria

U-16 Girls NIT: Spooky Nook Sports
February 19-21, 2021



 Friday, February 19 | Day 1
 Time  Pool  Team  Team
 11:00 AM  A  WC Eagles Diamonds  Team AGH 1
 11:45 AM  A  Spirit of USA Dreaded Team 6  CPFH Purple
 12:35 PM  C  WC Eagles Gold  DE Bay Sharks
 1:20 PM  C  Alley Cats White  Centercourt Elite Blue
 2:10 PM  E  Saints Silver  Xcalibur Knights
 2:55 PM  E  Stealth Renegades  PA Revolution Titanium
 3:45 PM  G  PA Accelerated  Metro HC Bronze
 4:30 PM  G  Nook Blue  Electric Surge Black
 5:20 PM  M  Storm Chasers  Spark
 6:10 PM  P  Aim Field Hockey  Viper II
 7:00 PM  S  WC Eagles Swoop  TGT Turquoise
 7:50 PM  V  New York H.C.  FHL Crimson
 8:40 PM  Y  Xcalibur Jaguars  CPFH Iris

 Saturday, February 20 | Day 2
 Time  Pool  Team  Team
 7:00 AM  F  Shore Byrds Purple  CPFH Orchid
 7:45 AM  F  Horizon Flash   CPFH Orchid
 8:35 AM  H  Blue Stripe FHC  East Coast
 9:20 AM  H  Blue Fusion  Nook Black
 10:10 AM  B  Warhawks Fuel  Freedom HKY Apollo
 10:55 AM  B  CPFH Black  Warhawks Fuel
 11:45 AM  D  FSC  CPFH Violet
 12:30 PM  D  PA Revolution Onyx  Team AGH 3
 1:20 PM  T  Freedom HKY Hermes  Seacoast United Carolina
 2:05 PM  T  Windy City Blizzard  Cowtown Field Hockey
 2:55 PM  W  FHL Maroon  Alpha Purple
 3:40 PM  W  Southern Maryland Eliminators  Spirit of USA Liberty
 4:30 PM  Z  Pittsburgh Venom White  Rebels
 5:15 PM  Z  Peninsula Power  Long Island
 6:05 PM  N  Viper  SWS
 6:50 PM N  Empower Field Hockey  TGT Emerald
 7:40 PM Q  IFHCK Ice  FSC White
 8:25 PM Q  WC Eagles White  HUSEL

 Sunday, February 21 | Day 3
 Time  Pool  Team  Team
 7:00 AM  K  Electric Surge Red  M. Malik Stars
 7:50 AM  L  Recon  PA Elite FHC Jade
 8:40 AM  J  Marojoka  DE Coral Sharks
 9:30 AM  I  WC Eagles Orange  HTC
 10:20 AM  O  Mayhem Fierce  Horizon Fire
 11:05 AM  O  WC Eagles Pearl  Oranje-Gottaloveit!
 11:55 AM  P  NEPA Force Sierra  Aim Field Hockey
 12:40 PM  P  Oranje Emeralds  Viper II
 1:30 PM  U  Alley Cats Blue  IFHCK Phoenix
 2:15 PM  U  Xcalibur Lancers  Saints Gold
 3:05 PM  X  Koa Green  Frontier Field Hockey
 3:50 PM  X  Frontier Field Hockey  Alpha Lime

U-14 Girls NIT: Spooky Nook Sports
February 12-15, 2021




 Friday, February 12 | Day 1
 Time  Pool  Team  Team
 12:00 PM  A  PowerHouse Lightning  WC Eagles Diamonds
 12:45 PM  A  SPark Blue  CPFH Purple
 1:40 PM  C  Nook Hockey  WC Eagles Gold
 2:25 PM  C  SPark   HTC
 3:20 PM  F  Freedom HKY Zeus  UPRISE Gold
 4:05 PM  F  IFHCK Fire  CPFH Violet
 5:00 PM  E  Warhawks Ignite  Centercourt Elite Field Hockey
5:45 PM  E  CPFH Black  United FHC Stars

 Saturday, February 13 | Day 2
 Time  Pool  Team  Team
 7:00 AM  G  Freedom HKY Hephaestus  Shore Byrds Purple
 7:45 AM   G  Spirit of USA Black  East End
 8:40 AM  H  Electric Surge Black  Marojoka Aqua
 9:25 AM  H  South Jersey Edge Pink  Alley Cats
 10:20 AM  B  Philly Hockey Club  X-Calibur II
 11:05 AM  B  WC Eagles Blue  H2O
 12:00 PM  D  Freedom HKY Athena  WC Eagles Red
 12:45 PM  D  X-Calibur IV  Team AGH II
 1:40 PM  M/O  Rebels  High Styx Wolfpack
 2:35 PM  P  Majestyx FHC Grape  Storm Chasers Heatwave
 3:30 PM  S  FSC Falcons White  PA United White
 4:25 PM  V  Infinity Gray  Pittsburgh Venom
 5:20 PM  Y  Cape Cod FHC White  High Styx Flash

 Sunday, February 14 | Day 3
 Time  Pool  Team  Team
 7:00 AM  K   Philly Hockey Club II  Spirit of USA Blue
 7:55 AM  L   Shore Byrds Silver  Spirit of USA Red
 8:50 AM  J  NJ Grit Diamond  Nook Black
 9:45 AM  I  GottaLoveIt! Steel  PowerHouse Thunder
 10:40 AM  T  IFHCK Ice  CPFH Lilac
 11:25 AM  T  CPFH Lilac  Spirit of USA White
 12:20 PM  N  Next Level Blue  WNY
 1:05 PM  N  WNY  Viper Red
 2:00 PM  X  Electric Surge Navy  Majestyx FHC Plum
 2:45 PM  X  Electric Surge Navy  Blue Fusion
 3:40 PM  Q  PA Accelerated  Horizon Blue
 4:25 PM  Q  Horizon Blue  South Jersey Edge Black
 5:20 PM  U  Hammers Silver  Alley Cats White
 6:05 PM  U  CPFH Hammers Silver

 Monday, February 15 | Day 4
 Time  Pool  Team  Team
 8:40 AM  R  PA United Navy  Aim Orange
 9:25 AM  R  HUSEL  PA United Navy
 10:20 AM  U  TGT Gold  Alley Cats White
 11:05 AM  U  Hammers Silver  TGT Gold
 12:00 PM  Y  Southern MD Eliminators White  High Styx Flash
 12:45 PM  Y  Cape Cod FHC White  Recon
 1:40 PM  X  PA Elite FHC White  Electric Surge Navy
 2:25 PM  X  PowerHouse Storm  Electric Surge Navy