USA WRESTLING SENIOR GRECO-ROMAN RANKINGS - APRIL 2015

59 kg/130 lbs.
1. Spenser Mango, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Ryan Mango, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
3. Sam Hazewinkel, Norman, Okla. (Minnesota Storm)
4. Jermaine Hodge, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
5. Max Nowry, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
6. Nikko Triggas, Moraga, Calif. (NYAC)
7. Jesse Thielke, Germantown, Wis. (Badger WC)
8. Nate Engel, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
9. Sammy Jones, Folsom, La. (USOTS)
10. William Simpson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)

66 kg/145.5 lbs.
1. Bryce Saddoris, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
2. Ravaughn Perkins, Omaha, Neb. (NYAC)
3. Ellis Coleman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Brian Graham, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
5. Alejandro Sancho, Miami, Fla. (NYAC/USOTS)
6. Jamel Johnson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
7. Marco Lara, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
8. Devin Scott, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
9. Kade Moss, South Jordan, Utah (Nittany Lion WC)
10. Nick Alvarez, Miami, Fla. (USOTS)

71 kg/156.5 lbs.
1. Justin Lester, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Kendrick Sanders, Homestead, Fla. (NYAC/USOTS)
3. Michael Hooker, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Bo Beckman, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
5. Patrick Smith, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
6. Dillon Cowan, Harvard, Ill. (USOTS)
7. Alec Ortiz, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
8. Jon Jay Chavez, Boise, Idaho (Finger Lakes WC)
9. Santiago Martinez, Oviedo, Fla. (Florida Jets)
10. Christopher Gonzalez, Bolingbrook, Ill. (USOTS)

75 kg/165.35 lbs.
1. Andrew Bisek, Colorado Springs, Colo. (Minnesota Storm)
2. Geordan Speiller, Oviedo, Fla. (Florida Jets)
3. Jake Fisher, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
4. Dylan Reel, Washington, Ill. (Clackamas WC)
5. Johnny Stefanowicz, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
6. Tanner Andrews, North Aurora, Colo. (NYAC/USOTS)
7. Keith Barkers, Atlanta, Ga. (Unattached)
8. Taylor Doan, Wyoming, Del. (USOTS)
9. Corey Hope, Colorado Springs, Colo. (USOTC)
10. Stephen Gutka, Naperville, Ill. (U.S. Marines)

80 kg/176 lbs.
1. Ben Provisor, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
2. Josef Rau, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
3. Brock Gutches, Central Point, Ore. (USOTC)
4. Patrick Martinez, Hemet, Calif. (Florida Jets)
5. Cheney Haight, Orem, Utah (USOTC)
6. Tarrence Williams, Portland, Ore. (Clackamas WC)
7. Terrence Zaleski, Jacksonville, N.C. (YES Wrestling)
8. Jake Waste, Apple Valley, Minn. (Minnesota Storm)
9. Caleb Smith, Princeton, Ind. (Princeton WC)
10. Phillip Barreiro, Hogansburg, N.Y. (Team Impact)

85 kg/187 lbs.
1. Jordan Holm, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
2. Jon Anderson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Zac Nielsen, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
4. Mark Stenberg, Lockport, Ill. (NYAC)
5. Courtney Myers, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
6. Khymbakhy Johnson, Sacramento, Calif. (NYAC)
7. Joel Bauman, Kerkhoven, Minn. (Minnesota Storm)
8. James Souza, Puyallup, Wash. (Navy)
9. Tim Stahl, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
10. Ethan Dondlinger, Slinger, Wis. (USOTS)

98 kg/216 lbs.
1. Caylor Williams, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. John Wechter, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
3. Orry Elor, Walnut Creek, Calif. (NYAC)
4. Pete Gounaridis, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
5. Marcus Finau, Ewa Beach, Haw. (NYAC)
6. Daren Burns, Boone, N.C. (App State RTC)
7. Patrick Carey, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
8. Tyler Lehmann, Fargo, N.D. (Minnesota Storm)
9. Roy Nash, West Valley City, Utah (Ruiz Combat Grappling)
10. Kevin Beazley, Howell, Mich. (Virginia Beach RTC)

130 kg/286.6 lbs.
1. Robby Smith, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
2. David Arendt Jr., Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
3. Jacob Mitchell, Colorado Springs, Colo. (USOTC)
4. Erik Nye, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
5. Toby Erickson, East Helena, Mont. (NYAC)
6. Jarod Trice, Ames, Iowa (Titan Mercury)
7. Parker Betts, St. Michael, Minn. (Minnesota Storm)
8. Nikola Bogojevic, Superior, Wis. (Minnesota Storm)
9. Adam Coon, Fowlerville, Mich. (Cliff Keen WC)
10. Sam Stoll, Kasson, Minn. (Minnesota Storm)