Continental Rosters

2019 training program athlete rosters will be posted once programs are filled.

2019 USA Boys Youth Continental Team Program
2019 USA Boys Select Continental Team Program
2019 USA Girls Youth Continental Team Program
2019 USA Girls Select Continental Team Program 

Coaches

First Name Last Name
JW KIECKHEFER
Rob SAMP
Alex HURLBURT

 

FIRST  LAST  POS GRAD YR REGION
Avery Ward SET 2021 Gateway
Blake Rosen LIB 2020 Chesapeake
Brady Correll SET 2021 Chesapeake
Brady Mullens MB 2019 Rocky Mountain
Easton Gavin LIB 2020 Gateway
Eli Zdonek OH 2020 Palmetto
Eric Hinds MB 2019 Rocky Mountain
Ethan Cohen MB 2021 Chesapeake
Grant Kaestner MB 2019 Carolina
Jackson Oechsle OH 2021 Rocky Mountain
Jacob Shellman L   Pioneer
Jakob Henderson OH 2020 Hoosier
Jayden Pascua OPP 2021 Rocky Mountain
Karter Rogers OH 2020 Rocky Mountain
Kyle Baude MB 2021 Chesapeake
Logan Shepherd OH 2021 Heart of America
Luis Rivera LIB 2021 Carolina
Malachy Dwyer OH 2020 Chesapeake 
Rafael Fernandez OH 2020 Chesapeake 
Rodney Wallace MB 2020 Gateway
Ryan Rebne SET 2020 Carolina
Tom Kait OH 2019 Chesapeake
Trevor Phillips OPP 2020 Carolina
Coaches

First Name Last Name
Bryan PALIZA
Galen DODD
Jaime VAREKA
Miguel DE LA ROSA


FIRST LAST POS GRAD YR REGION
Aaryan Patel SET 2022 Chesapeake
Aidan Bolton SET 2021 Heart of America
Andrew Ahn OH 2022 Chesapeake
Andrew Wang OPP 2022 Chesapeake
Brendan Louthain OH 2022 Hoosier
Charlie Rue OH 2021 North Country
Connor Kennedy OPP 2022 Chesapeake
Craig Ortwerth LIB 2022 Gateway
Ethan Walters MB 2022 Gateway
Evan Harris LIB 2021 Gateway
George Henken SET 2022 Gateway
Jacob Chapman LIB 2021 Southern
Kyle Paris OH 2021 Rocky Mountain
Levi Cox MB 2022 Southern
Mason Mortimer OH 2021 North Country
Michael Schwob SET 2023 Chesapeake
Nathan Goh OH 2022 Chesapeake
Phillip Bone OH 2022 Gateway
Richard Mancini MB 2021 Iroquois
Seth Bolden MB 2022 Hoosier
Tanner Dougherty LIB 2022 Gateway
Tobias Clark OH 2021 Chesapeake
Victor Ganev MB 2021 Gateway
William Bottcher MB 2022 Heart of America

Coaches

First Name Last Name
Shelbylynn ADAIR
Tom MENDOZA
Giedre TARNAUSKAITE
Ben O'DAY

Athletes

FIRST LAST POS GRAD YR REGION
Phoenix Bailey MB 2021 Delta
Ellie Benedict LIB 2021 Western Empire
Britt Carlson OH 2022 North Country
Tiffany Chandler OH 2021 Columbia Empire
Reanne Debose OH 2021 Heart of America
Erin Garr OH 2021 Heart of America
Mackenzie Gilchrist LIB 2021 Columbia Empire
Ashtyn Hamilton OH 2023 Chesapeake
Abigail Harris OH 2022 Delta
Aubrey Lapour OH 2021 Heart of America
Elizabeth Mattila OH 2021 North Country
Ashley Rants OH 2021 Rocky Mountain
Isabel Schaefbauer SET 2020 Great Lakes
Kalli Schoening MB 2020 Columbia Empire
Sarah Smith LIB 2021 Southern
Sydnee Steel SET 2021 Intermountain
Julia Sumrall MB 2021 Delta
Beau Vanderlaan MB 2021 Great Lakes
Brilee Wieseler LIB 2021 Great Plains
Kathryn Williams OH 2020 Southern

Coaches


First Name Last Name
Chris LEONARD
Chris DUENOW
Chris WAKEFIELD
Roseidah OBUNAGA


Athletes

First Last Pos Grad Yr Region
Adriana Vassek OH 2022 Great Lakes
Allison Hazelwood S 2023 Delta Region
Anna McClure OH 2022  
Anna Young OH 2023 Carolina 
Annika Sokol S 2023 Rocky Mountain
Ashley Sturzoiu OH 2023 Southern
Ava Spaniak OH 2022 Great Lakes
Ava Toppin MB 2022 Carolina
Chelsea Williams OH 2023 Great Lakes
Hanna Vorhies OH 2022 Heart of America
Hannah Nguyen L 2022 Columbia Empire
Holland Morris MB 2023 Pioneer
Isabel Zimmerman OH 2022 Heart of America
Jacqueline Bardin OH 2022 Chesapeake
Jordyn Dailey MB 2023 Carolina
Kambree Rodriguez L 2023 Intermountain
Katie Barrier L 2023  
Layla Bland S 2022 Palmetto
Madison Sorrell MB 2022 North Texas
Mia McGrath OH 2022 Great Lakes
Nena Karr L 2023 Great Lakes
Olivia Gumz MB 2023  
Sophie Scott MB 2022 Columbia Empire
Sydney Karjala S 2023 Carolina