Tri State League Meet

Nov. 18, 2018 12 a.m. (ET)


Tri State League Meet (19-025) (19-025)
November 18, 2018
South Amboy Rollermagic
South Amboy, NJ

 

Elementary A Girls Figures - Panel 1 - Final (126F)

19A - RIF-LOB Bracket 22B - LOF-ROB Counter
Place Skater # Skater Club
1 101 Lydia Castelblanco Florham Park Figure Skating Club
2 102 Eden Pajaro Woodbridge Community Center
0 Scratches
Judges: Al Dunham George Kane Chris Roemer

 

Freshman/Sophomore A Mens Figures - Panel 1 - Final (136F)

19A - RIF-LOB Bracket 22B - LOF-ROB Counter
Place Skater # Skater Club
1 168 Rahul Sajeeshkumar Woodbridge Community Center
0 Scratches
Judges: Al Dunham George Kane Chris Roemer

 

Freshman A Girls Figures - Panel 2 - Final (138F)

13 - RIB-LIB Dbl. 3s 23B - LIF-RIB Counter
Place Skater # Skater Club
1 104 Cornelia Hetherington Florham Park Figure Skating Club
2 103 Anna Borcherding Florham Park Figure Skating Club
0 Scratches
Judges: Rob Maya Victor Rodriguez Therese Marshall

 

Elementary B Coed Figures - Panel 2 - Final (829F)

3A - ROB-LOB Circle 8 7B - LOF-ROF 3s
Place Skater # Skater Club
1 106 Reesha Sawant Florham Park Figure Skating Club
0 Scratches
Judges: Mary Dunham Rob Maya Victor Rodriguez

 

Fresh/Soph C Coed Figures - Panel 1 - Final (831F)

1B - LOIF-ROIF Change 8 112A - RIF-LIF Serp. 8
Place Skater # Skater Club
1 108 Neha Elango Woodbridge Community Center
2 107 Jaclyn Beviano Woodbridge Community Center
3 109 Snehil Raj Agrawal Woodbridge Community Center
0 Scratches
Judges: George Kane John Patton Chris Roemer

 

Fresh/Soph B Coed Figures - Panel 2 - Final (833F)

3A - ROB-LOB Circle 8 7B - LOF-ROF 3s
Place Skater # Skater Club
1 111 Sonakshi Aggarwal Florham Park Figure Skating Club
2 112 Mahita Dasu Rollermagic South Amboy
3 110 Arjun Venat Woodbridge Community Center
0 Scratches
Judges: Mary Dunham Rob Maya Victor Rodriguez

 

Primary Intro Coed Figures - Panel 1 - Final (835F)

111B - LOF-ROF Serp. 8 112A - RIF-LIF Serp. 8
Place Skater # Skater Club
1 113 Lillian Santillan Florham Park Figure Skating Club
0 Scratches
Judges: Al Dunham George Kane Chris Roemer

 

Youth Intro Coed Figures - Panel 1 - Final (837F)

111B - LOF-ROF Serp. 8 112A - RIF-LIF Serp. 8
Place Skater # Skater Club
1 119 Gianna Bogash Florham Park Figure Skating Club
2 118 Tanya Sanghavi Woodbridge Community Center
3 117 Alexis Conklin Rollermagic South Amboy
4 116 Sally Szary Woodbridge Community Center
5 120 Isha Dsouza Woodbridge Community Center
6 114 Kathryn Then Florham Park Figure Skating Club
7 115 Mishti Setiya Woodbridge Community Center
SCR 121 Shriaditi Kancherla Woodbridge Community Center
1 Scratch
Judges: Al Dunham George Kane Chris Roemer

 

Adult Intro Coed Figures - Panel 1 - Final (839F)

111B - LOF-ROF Serp. 8 112A - RIF-LIF Serp. 8
Place Skater # Skater Club
1 123 Vivekananda Pal Woodbridge Community Center
2 122 Melinda Callis Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: Al Dunham Janet Jordan George Kane

 

C Loops - 11 and Older - Panel 2 - Final (843F)

114A - ROF-LOF Loop Circ 8 130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ
Place Skater # Skater Club
1 168 Rahul Sajeeshkumar Woodbridge Community Center
2 102 Eden Pajaro Woodbridge Community Center
3 108 Neha Elango Woodbridge Community Center
0 Scratches
Judges: Rob Maya Victor Rodriguez Therese Marshall

 

B Loops - 11 and Older - Panel 2 - Final (847F)

14B - LOF-ROF Loop 130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ
Place Skater # Skater Club
1 106 Reesha Sawant Florham Park Figure Skating Club
0 Scratches
Judges: Mary Dunham Rob Maya Victor Rodriguez

 

A Loops - 11 and Older - Panel 2 - Final (851F)

14B - LOF-ROF Loop 30A - ROIF-LIOF Serp. Loop
Place Skater # Skater Club
1 104 Cornelia Hetherington Florham Park Figure Skating Club
2 101 Lydia Castelblanco Florham Park Figure Skating Club
3 103 Anna Borcherding Florham Park Figure Skating Club
0 Scratches
Judges: Mary Dunham Rob Maya Victor Rodriguez

 

Primary Intro Freestyle Coed - Final (865F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 2 Eshita Arora Liveloveskate Academy
2 1 Krishna Ravindran Liveloveskate Academy
3 4 Sanjana Swaroop Liveloveskate Academy
4 3 Sean D'Mello Liveloveskate Academy
5 6 Anviksha Mane Liveloveskate Academy
6 5 Saesha Swaroop Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: Janet Jordan George Kane Rob Maya

 

Youth Intro Freestyle Coed - Final (867F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 3 Bhuvi Thiriveedhi Woodbridge Community Center
2 1 Sally Szary Woodbridge Community Center
3 2 Isha Dsouza Woodbridge Community Center
0 Scratches
Judges: Janet Jordan George Kane Rob Maya

 

Red YDP [8 & Under] - Final (901F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 14 Aarav Darji Liveloveskate Academy
2 7 Iris Acuna Salazar Florham Park Figure Skating Club
3 4 Sanvi Kothapalli Liveloveskate Academy
4 6 Trivid Raina Liveloveskate Academy
5 8 Prisha Tripathi Liveloveskate Academy
6 2 Diya Kailas Liveloveskate Academy
7 9 Anvi Patil Woodbridge Community Center
8 3 Ipsaa Kaushik Woodbridge Community Center
9 13 Nysaa Kaushik Woodbridge Community Center
10 12 Aslesha Shende Liveloveskate Academy
11 10 Dharshini Ramachandran Liveloveskate Academy
12 15 Harshini Ramachandran Liveloveskate Academy
13 11 Mahi Anand Rollermagic South Amboy
14 1 Swasti Jajoo Rollermagic South Amboy
15 5 Diya Shah Rollermagic South Amboy
0 Scratches
Judges: Al Dunham Mary Dunham George Kane

 

Red YDP [9-15] - Final (903F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 3 Olivia Montenegro Sk8-47 Skating Club
2 5 Gia Modi Rollermagic South Amboy
3 7 Sofia Montenegro Sk8-47 Skating Club
4 1 Mrunal Patil Woodbridge Community Center
5 8 Grishmaa Chaudhary Rollermagic South Amboy
6 6 Gia Anand Rollermagic South Amboy
7 4 Daivik Jajoo Rollermagic South Amboy
8 2 Srikruthi Neela Rollermagic South Amboy
0 Scratches
Judges: Al Dunham Mary Dunham George Kane

 

Yellow Figures [9+] - Panel 2 - Final (907F)

ROF-LOF-ROF LOF-ROF-LOF
Place Skater # Skater Club
1 149 Akshya Kirubakaran Sk8-47 Skating Club
2 148 Mia Montenegro Sk8-47 Skating Club
3 147 Khushi Choudhary Woodbridge Community Center
0 Scratches
Judges: Mary Dunham Rob Maya Victor Rodriguez

 

Yellow Singles [8-] - Final (913F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 2 Lillian Santillan Florham Park Figure Skating Club
2 1 Daniel Shiloh Kingsly Kumar Liveloveskate Academy
3 3 Nagasritha Chintakunta Liveloveskate Academy
4 5 Punya Jolly Liveloveskate Academy
5 4 Karthika Kuruba Woodbridge Community Center
6 6 Arin Joshi Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: Al Dunham Mary Dunham Victor Rodriguez

 

Yellow Singles [9+] - Final (915F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 5 Mia Montenegro Sk8-47 Skating Club
2 9 Avni Gothwal Liveloveskate Academy
3 6 Gianna Bogash Florham Park Figure Skating Club
4 4 Maayra Saha Liveloveskate Academy
5 8 Saksham Garg Woodbridge Community Center
6 1 Khushi Choudhary Woodbridge Community Center
7 7 Bhuvanyu Raina Liveloveskate Academy
8 3 Koustubha Kolla Rollermagic South Amboy
9 2 Aveeka Agrawal Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: Al Dunham Mary Dunham Victor Rodriguez

 

Green Singles [8-] - Final (917F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 6 Arya Bhagia Liveloveskate Academy
2 2 Moksha Poolla Liveloveskate Academy
3 7 Yash Anavkar Liveloveskate Academy
4 1 Anika Rai Liveloveskate Academy
5 4 Veeren Kawathekar Liveloveskate Academy
6 3 Aarvi Patil Woodbridge Community Center
7 5 Kaavya Kartik Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: Al Dunham Mary Dunham George Kane

 

Green Singles [9+] - Final (919F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 3 Kathryn Then Florham Park Figure Skating Club
2 1 Laila McCartan Rollermagic South Amboy
3 4 Ishika Agarwal Liveloveskate Academy
4 5 Diya Sachdeva Liveloveskate Academy
5 2 Sanaa Mahajan Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: Al Dunham Mary Dunham George Kane

 

Open Primary A Freestyle - Final (931F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 1 Shreya Ghorpade Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: Janet Jordan George Kane Rob Maya

 

Open Juv/Elem A Freestyle (Short) - Final (933F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 3 Shely Dash Liveloveskate Academy
2 1 Tanisha Saxena Liveloveskate Academy
3 2 Mia Zhong Liveloveskate Academy
4T 4 Ameyaa Choudhary Liveloveskate Academy
4T 5 Aashita Joshi Liveloveskate Academy
6 6 Savannah Marron Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: Janet Jordan Rob Maya Victor Rodriguez

 

Open Fresh/Soph A Freestyle (Short) - Final (935F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 3 Anna Borcherding Florham Park Figure Skating Club
2 2 Sanjana Sharma Liveloveskate Academy
3 1 Cornelia Hetherington Florham Park Figure Skating Club
0 Scratches
Judges: Janet Jordan Rob Maya Victor Rodriguez

 

Open Juv/Elem B Freestyle - Final (937F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 6 Lydia Castelblanco Florham Park Figure Skating Club
2 3 Ishaan Anand Liveloveskate Academy
3 7 Sneha Yadav Liveloveskate Academy
4 2 Mahi Patel Liveloveskate Academy
5 5 Poorvanjali Garaga Liveloveskate Academy
6 8 Vriti Kailas Liveloveskate Academy
7 1 Reesha Sawant Florham Park Figure Skating Club
8 4 Eden Pajaro Woodbridge Community Center
0 Scratches
Judges: Janet Jordan George Kane Rob Maya

 

Open Fresh/Soph B Freestyle - Final (939F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 1 Srestha Mukherjee Liveloveskate Academy
2 2 Alexis Conklin Rollermagic South Amboy
3 3 Jaclyn Beviano Woodbridge Community Center
4 4 Ankita Chakravorti Liveloveskate Academy
0 Scratches
Judges: George Kane Rob Maya Chris Roemer

 

Open Juv/Elem C Freestyle - Final (941F)

Content MOP
Place Skater # Skater Club
1 2 Jia Shibi Liveloveskate Academy
2 3 Shakthi Ravindran Liveloveskate Academy
3 1 Robert Conklin Rollermagic South Amboy
0 Scratches
Judges: George Kane Rob Maya Chris Roemer

Generated: Sunday, November 18, 2018 4:12 PM