Astro Pinellas Park WCFL Half Day Figure Meet Results

Dec. 03, 2017 5:59 p.m. (ET)


Astro Pinellas Park WCFL Half Day Meet (18-037) - December 3, 2017

Astro Pinellas Park WCFL Half Day Meet (18-037)
December 3, 2017
Astro Skating Center
Pinellas Park, FL

 

Tiny Tot Figures - Panel 3 - Final (101F)

111A - ROF-LOF Serp. 8 1 Rep   
PlaceSkater #SkaterClub
1327 Nathalie Sperb BosseReflections Skating Academy
2179 Ryker BensonSkating School Of Central Fl
3132 Laura ChiampouAtlantis Skating Academy
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Blue Figures 9 & Under - Panel 3 - Final (102F)

111A - ROF-LOF Serp. 8 1 Rep   
PlaceSkater #SkaterClub
1334 Jayda VandykeReflections Skating Academy
2581Lucero CamposAstro Orlando Skating Club
3174 Anna DakutskaSkating School Of Central Fl
4351 Emma ViolaReflections Skating Academy
5459 Alexandra ConnorCitrus Rollers
6605 Sofia CarterSpace Coast Skating Club
7333 Sophia DavidReflections Skating Academy
8128 Olivia WilsonAtlantis Skating Academy
9T582 Nevaeh DianeseAstro Orlando Skating Club
9T461Cali DrakefordCitrus Rollers
11765Deenah RotsteinSkate Mainia
12129 Kodee SpringAtlantis Skating Academy
13322 Valerie AlvarezReflections Skating Academy
14803 Czelusniak,, VictoriaAstro Brandon Skating Club
15T340 Jayleen Morales-PinzonReflections Skating Academy
15T349 Laila PerkinsReflections Skating Academy
17805 Lily MesserschmidtAstro Brandon Skating Club
18472 Gabrianna BuddCitrus Rollers
19105 Penelope SpringAtlantis Skating Academy
20T574 Gabi BehrensAstro Orlando Skating Club
20T187 Qi PaceySkating School Of Central Fl
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Yellow Figures - Panel 3 - Final (103F)

1B - LOIF-ROIF Change 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1348 Elijah MonellReflections Skating Academy
2350 Chantel Shive-CastilloReflections Skating Academy
3119 Josefina MondelloAtlantis Skating Academy
4319 Noel SimmonsReflections Skating Academy
5180 Sara CollinsSkating School Of Central Fl
6102 Jayla OwensAtlantis Skating Academy
7332 Ann MuriphReflections Skating Academy
8133 Olivia ChiampouAtlantis Skating Academy
9172 Hannah OlsonSkating School Of Central Fl
10595 Riley MclaughinAstro Orlando Skating Club
11766Leah RotsteinSkate Mainia
12455 Rayna FontaineCitrus Rollers
13456Olivia HudsonCitrus Rollers
14170 Fye,, AshleySkating School Of Central Fl
15177 Chloe Braun-BergSkating School Of Central Fl
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Blue Figures 10 & Over - Panel 1 - Final (104F)

111A - ROF-LOF Serp. 8 1 Rep   
PlaceSkater #SkaterClub
1182 Lola Leao de CamargoSkating School Of Central Fl
2186 Anthony QiSkating School Of Central Fl
3130 Kevin AlvarezAtlantis Skating Academy
4341 Victoria Ortiz-NanezReflections Skating Academy
5770Katherine HallSkate Mainia
6183 Nina Leao de CamargoSkating School Of Central Fl
7585 Naomi HannaAstro Orlando Skating Club
8347Samuel Manrique-MillanReflections Skating Academy
9573 Erin BowserAstro Orlando Skating Club
10184 Maria VarelaSkating School Of Central Fl
11806 Lilly GrodszinskyAstro Brandon Skating Club
12326Camila SanchezReflections Skating Academy
13586 Kairi OrtizAstro Orlando Skating Club
14185 Caitlin NorthSkating School Of Central Fl
15458Bentley MorrisCitrus Rollers
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Green Figures - Panel 1 - Final (105F)

2B - LIOF-RIOF Change 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1171 Ethan BarnettSkating School Of Central Fl
2589 Agustina BertinattiAstro Orlando Skating Club
3454 Lucas ElamCitrus Rollers
4T591 Larissa BrewerAstro Orlando Skating Club
4T208 Harshita SarvasiddiSkating School Of Central Fl
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Youth Open B Figures - Panel 1 - Final (107F)

1B - LOIF-ROIF Change 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1163 Conner CowanSkating School Of Central Fl
2799 Nautica WaltersAstro Brandon Skating Club
3316 Tatiana HortReflections Skating Academy
4761Alexis MossSkate Mainia
5759David HutchinsonSkate Mainia
6398 Avery FlorioSarasota Artistic Skating Club
7336 Natalie VargasReflections Skating Academy
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Youth Open 1 Figures - Panel 1 - Final (109F)

7A - ROF-LOF 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1165 Tessa CowanSkating School Of Central Fl
2265Kevin VandruskaFlorida Skating Academy
3176 Zane BensonSkating School Of Central Fl
4588 Isabella UmpierreAstro Orlando Skating Club
5201 Ariana KeelingSkating School Of Central Fl
6181 Miukaela MorelloSkating School Of Central Fl
7452Felicia HarriganCitrus Rollers
8397Riley JenkinsSarasota Artistic Skating Club
9173 Rylin BarnettSkating School Of Central Fl
10593 Tyler NelloAstro Orlando Skating Club
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Youth Open 2 Figures - Panel 1 - Final (111F)

11B - LIF-RIF Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1167 Folstein,, SeanSkating School Of Central Fl
2571 Abigail Van SwearingenAstro Orlando Skating Club
3575 Rahul ParekhAstro Orlando Skating Club
4601 Chelsea WrightSpace Coast Skating Club
5580 Luciana GiraldiAstro Orlando Skating Club
6603 Paula QuelalSpace Coast Skating Club
7164 McKenzie CowanSkating School Of Central Fl
8104 Sabrina CruzAtlantis Skating Academy
9576 Caden LessingAstro Orlando Skating Club
10792 Faith WaltersAstro Brandon Skating Club
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Youth Open 3 Figures - Panel 3 - Final (113F)

13 - RIB-LIB Dbl. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1166 Gabrielle EskewSkating School Of Central Fl
2577 Jordyn LessingAstro Orlando Skating Club
3794 Scarlett CaffeeAstro Brandon Skating Club
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Elite Open Figures - Panel 3 - Final (115F)

20B - LOF-ROB Rocker   
PlaceSkater #SkaterClub
1804 Ashley CliffordAstro Brandon Skating Club
2587 Hanna JointAstro Orlando Skating Club
3572 Kaitlyn BatemanAstro Orlando Skating Club
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Adult Open Bronze Figures - Panel 3 - Final (117F)

1 - ROF-LOF Circle 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1311 Viviane SperbReflections Skating Academy
2339 Shannon FoggReflections Skating Academy
3335Stephanie ReedReflections Skating Academy
4465 Viki PetersonCitrus Rollers
5345 Richard DavisReflections Skating Academy
6419 Paula HayesAstro Pinellas Skating Club
7318Anne WinnReflections Skating Academy
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Adult Open Silver Figures - Panel 1 - Final (119F)

2B - LIOF-RIOF Change 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1337 Carolanne SolovenReflections Skating Academy
2168 Deborah HowardSkating School Of Central Fl
3169 Joseph VillaneSkating School Of Central Fl
4353Richard GoriReflections Skating Academy
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Adult Open Gold Figures - Panel 1 - Final (121F)

105A - ROIOF-LIOIF Dbl. Change Serp.   
PlaceSkater #SkaterClub
1584 Nicole AndersonAstro Orlando Skating Club
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Green Loops - Panel 2 - Final (127F)

114A - ROF-LOF Loop Circ 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1761Alexis MossSkate Mainia
2348 Elijah MonellReflections Skating Academy
3319 Noel SimmonsReflections Skating Academy
4591 Larissa BrewerAstro Orlando Skating Club
5186 Anthony QiSkating School Of Central Fl
6350 Chantel Shive-CastilloReflections Skating Academy
7341 Victoria Ortiz-NanezReflections Skating Academy
8183 Nina Leao de CamargoSkating School Of Central Fl
9177 Chloe Braun-BergSkating School Of Central Fl
10589 Agustina BertinattiAstro Orlando Skating Club
11119 Josefina MondelloAtlantis Skating Academy
12180 Sara CollinsSkating School Of Central Fl
13452Felicia HarriganCitrus Rollers
14456Olivia HudsonCitrus Rollers
15133 Olivia ChiampouAtlantis Skating Academy
16170 Fye,, AshleySkating School Of Central Fl
17595 Riley MclaughinAstro Orlando Skating Club
18759David HutchinsonSkate Mainia
19187 Qi PaceySkating School Of Central Fl
20172 Hannah OlsonSkating School Of Central Fl
21333 Sophia DavidReflections Skating Academy
22174 Anna DakutskaSkating School Of Central Fl
23182 Lola Leao de CamargoSkating School Of Central Fl
24128 Olivia WilsonAtlantis Skating Academy
25770Katherine HallSkate Mainia
26179 Ryker BensonSkating School Of Central Fl
27459 Alexandra ConnorCitrus Rollers
28766Leah RotsteinSkate Mainia
Judges:    Marie Gaudy    Elaine Hanley    Ted Hansford   

 

Open B Loops - Panel 2 - Final (129F)

130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1201 Ariana KeelingSkating School Of Central Fl
2593 Tyler NelloAstro Orlando Skating Club
3181 Miukaela MorelloSkating School Of Central Fl
4332 Ann MuriphReflections Skating Academy
5336 Natalie VargasReflections Skating Academy
6588 Isabella UmpierreAstro Orlando Skating Club
7173 Rylin BarnettSkating School Of Central Fl
8208 Harshita SarvasiddiSkating School Of Central Fl
9584 Nicole AndersonAstro Orlando Skating Club
10171 Ethan BarnettSkating School Of Central Fl
Judges:    Marie Gaudy    Elaine Hanley    Ted Hansford   

 

Open A Loops - Panel 2 - Final (131F)

14A - ROF-LOF Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1572 Kaitlyn BatemanAstro Orlando Skating Club
2166 Gabrielle EskewSkating School Of Central Fl
3167 Folstein,, SeanSkating School Of Central Fl
4580 Luciana GiraldiAstro Orlando Skating Club
5571 Abigail Van SwearingenAstro Orlando Skating Club
6762Stephanie MillerSkate Mainia
7577 Jordyn LessingAstro Orlando Skating Club
8587 Hanna JointAstro Orlando Skating Club
9575 Rahul ParekhAstro Orlando Skating Club
10176 Zane BensonSkating School Of Central Fl
11794 Scarlett CaffeeAstro Brandon Skating Club
12T339 Shannon FoggReflections Skating Academy
12T576 Caden LessingAstro Orlando Skating Club
Judges:    Marie Gaudy    Elaine Hanley    Ted Hansford   

 

Classic Loops - Panel 2 - Final (133F)

114A - ROF-LOF Loop Circ 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1168 Deborah HowardSkating School Of Central Fl
2169 Joseph VillaneSkating School Of Central Fl
3337 Carolanne SolovenReflections Skating Academy
4335Stephanie ReedReflections Skating Academy
Judges:    Marie Gaudy    Elaine Hanley    Ted Hansford   

 

Open X Team Dance - Final (201F)

City Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1163 Conner Cowan
Tessa Cowan
Skating School Of Central Fl
2454 Lucas Elam
Viki Peterson
Citrus Rollers
3453 Jeffery Harrigan
Felicia Harrigan
Citrus Rollers
4171 Ethan Barnett
Ariana Keeling
Skating School Of Central Fl
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Blue Team Dance - Final (202F)

Glide Waltz (108) Corner   
PlaceSkater #SkaterClub
1176 Zane Benson
Chloe Braun-Berg
Skating School Of Central Fl
2458Bentley Morris
Olivia Hudson
Citrus Rollers
3347Samuel Manrique-Millan
Noel Simmons
Reflections Skating Academy
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Open XX Team Dance - Final (203F)

Collegiate (92)   
PlaceSkater #SkaterClub
1167 Folstein,, Sean
McKenzie Cowan
Skating School Of Central Fl
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Yellow Team Dance - Final (204F)

Glide Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1759David Hutchinson
Madison Ballina
Skate Mainia
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Al Taglang   

 

Star Quartet - Final (207F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11 Noel SimmonsReflections Skating Academy
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Tiny Tot Singles - Final (301F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1179 Ryker BensonSkating School Of Central Fl
2327 Nathalie Sperb BosseReflections Skating Academy
3132 Laura ChiampouAtlantis Skating Academy
Judges:    Gary Callanhan    Elaine Hanley    Angie Serini   

 

Blue Moves 9 & Under - Final (303F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1582 Nevaeh DianeseAstro Orlando Skating Club
2581Lucero CamposAstro Orlando Skating Club
3459 Alexandra ConnorCitrus Rollers
4340 Jayleen Morales-PinzonReflections Skating Academy
5187 Qi PaceySkating School Of Central Fl
6105 Penelope SpringAtlantis Skating Academy
7574 Gabi BehrensAstro Orlando Skating Club
8803 Czelusniak,, VictoriaAstro Brandon Skating Club
9461Cali DrakefordCitrus Rollers
10472 Gabrianna BuddCitrus Rollers
11334 Jayda VandykeReflections Skating Academy
12333 Sophia DavidReflections Skating Academy
13351 Emma ViolaReflections Skating Academy
14805 Lily MesserschmidtAstro Brandon Skating Club
15129 Kodee SpringAtlantis Skating Academy
16322 Valerie AlvarezReflections Skating Academy
17349 Laila PerkinsReflections Skating Academy
18174 Anna DakutskaSkating School Of Central Fl
Judges:    Gary Callanhan    Elaine Hanley    Angie Serini   

 

Blue Moves 10 & Over - Final (304F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1341 Victoria Ortiz-NanezReflections Skating Academy
2186 Anthony QiSkating School Of Central Fl
3246Matthew Sanders
4183 Nina Leao de CamargoSkating School Of Central Fl
5121 Samanta TchelebiAtlantis Skating Academy
6130 Kevin AlvarezAtlantis Skating Academy
7172 Hannah OlsonSkating School Of Central Fl
8585 Naomi HannaAstro Orlando Skating Club
9586 Kairi OrtizAstro Orlando Skating Club
10182 Lola Leao de CamargoSkating School Of Central Fl
11347Samuel Manrique-MillanReflections Skating Academy
12184 Maria VarelaSkating School Of Central Fl
13326Camila SanchezReflections Skating Academy
14573 Erin BowserAstro Orlando Skating Club
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Yellow Singles - Final (305F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1595 Riley MclaughinAstro Orlando Skating Club
2589 Agustina BertinattiAstro Orlando Skating Club
3133 Olivia ChiampouAtlantis Skating Academy
4332 Ann MuriphReflections Skating Academy
5591 Larissa BrewerAstro Orlando Skating Club
6119 Josefina MondelloAtlantis Skating Academy
7128 Olivia WilsonAtlantis Skating Academy
8458Bentley MorrisCitrus Rollers
9456Olivia HudsonCitrus Rollers
Judges:    Elaine Hanley    Merely Popiel    Al Taglang   

 

Green Singles - Final (307F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1180 Sara CollinsSkating School Of Central Fl
2454 Lucas ElamCitrus Rollers
3350 Chantel Shive-CastilloReflections Skating Academy
4173 Rylin BarnettSkating School Of Central Fl
5319 Noel SimmonsReflections Skating Academy
6170 Fye,, AshleySkating School Of Central Fl
7201 Ariana KeelingSkating School Of Central Fl
8102 Jayla OwensAtlantis Skating Academy
9171 Ethan BarnettSkating School Of Central Fl
10605Sofia CarterSpace Coast
11208 Harshita SarvasiddiSkating School Of Central Fl
12177 Chloe Braun-BergSkating School Of Central Fl
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Open C Singles - Final (309F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1580 Luciana GiraldiAstro Orlando Skating Club
2575 Rahul ParekhAstro Orlando Skating Club
3576 Caden LessingAstro Orlando Skating Club
4792 Faith WaltersAstro Brandon Skating Club
5181 Miukaela MorelloSkating School Of Central Fl
6336 Natalie VargasReflections Skating Academy
7588 Isabella UmpierreAstro Orlando Skating Club
8455 Rayna FontaineCitrus Rollers
9806 Lilly GrodszinskyAstro Brandon Skating Club
10427 John SalernoAstro Pinellas Skating Club
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Angie Serini   

 

Open B Singles - Final (311F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1166 Gabrielle EskewSkating School Of Central Fl
2452Felicia HarriganCitrus Rollers
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Merely Popiel   

 

Open A Singles - Final (313F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1176 Zane BensonSkating School Of Central Fl
2167 Folstein,, SeanSkating School Of Central Fl
3279 Brooklyn CastellanosFlorida Skating Academy
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Merely Popiel   

 

Elite Singles (Short Program) - Final (315F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
1804 Ashley CliffordAstro Brandon Skating Club
2801 Lorenzo BertoglioAstro Brandon Skating Club
3802 Francesca BertoglioAstro Brandon Skating Club
Judges:    Gary Callanhan    Elaine Hanley    Al Taglang   

 

Blue Solo Dance 9 & Under - Final (401F)

Glide Waltz (108) Corner   
PlaceSkater #SkaterClub
1187 Qi PaceySkating School Of Central Fl
2334 Jayda VandykeReflections Skating Academy
3461Cali DrakefordCitrus Rollers
4174 Anna DakutskaSkating School Of Central Fl
5351 Emma ViolaReflections Skating Academy
6582 Nevaeh DianeseAstro Orlando Skating Club
7333 Sophia DavidReflections Skating Academy
8459 Alexandra ConnorCitrus Rollers
9T128 Olivia WilsonAtlantis Skating Academy
9T581Lucero CamposAstro Orlando Skating Club
11574Gabi BehrensAstro Orlando Skating Club
12105 Penelope SpringAtlantis Skating Academy
13765Deenah RotsteinSkate Mainia
14472 Gabrianna BuddCitrus Rollers
15340 Jayleen Morales-PinzonReflections Skating Academy
16129 Kodee SpringAtlantis Skating Academy
17322 Valerie AlvarezReflections Skating Academy
18349 Laila PerkinsReflections Skating Academy
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Merely Popiel   

 

Tiny Tot Solo Dance - Final (402F)

Glide Waltz (108) Corner   
PlaceSkater #SkaterClub
1179 Ryker BensonSkating School Of Central Fl
2327 Nathalie Sperb BosseReflections Skating Academy
3132 Laura ChiampouAtlantis Skating Academy
Judges:    Elaine Hanley    Lee Remley    Al Taglang   

 

Yellow Solo Dance - Final (403F)

Glide Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1319 Noel SimmonsReflections Skating Academy
2332 Ann MuriphReflections Skating Academy
3133 Olivia ChiampouAtlantis Skating Academy
4172 Hannah OlsonSkating School Of Central Fl
5249Kendra WhitemanSkate-A-Way South
6456Olivia HudsonCitrus Rollers
7177 Chloe Braun-BergSkating School Of Central Fl
8170 Fye,, AshleySkating School Of Central Fl
9766Leah RotsteinSkate Mainia
10119 Josefina MondelloAtlantis Skating Academy
11605 Sofia CarterSpace Coast Skating Club
12102 Jayla OwensAtlantis Skating Academy
Judges:    Elaine Hanley    Lee Remley    Al Taglang   

 

Blue Solo Dance 10 & Over - Final (404F)

Glide Waltz (108) Corner   
PlaceSkater #SkaterClub
1130 Kevin AlvarezAtlantis Skating Academy
2186 Anthony QiSkating School Of Central Fl
3585 Naomi HannaAstro Orlando Skating Club
4121 Samanta TchelebiAtlantis Skating Academy
5182 Lola Leao de CamargoSkating School Of Central Fl
6770Katherine HallSkate Mainia
7458Bentley MorrisCitrus Rollers
8341 Victoria Ortiz-NanezReflections Skating Academy
9326Camila SanchezReflections Skating Academy
10350 Chantel Shive-CastilloReflections Skating Academy
11573 Erin BowserAstro Orlando Skating Club
12586 Kairi OrtizAstro Orlando Skating Club
13183 Nina Leao de CamargoSkating School Of Central Fl
14184 Maria VarelaSkating School Of Central Fl
15347Samuel Manrique-MillanReflections Skating Academy
16185 Caitlin NorthSkating School Of Central Fl
Judges:    Elaine Hanley    Lee Remley    Al Taglang   

 

Green Solo Dance - Final (405F)

Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1591 Larissa BrewerAstro Orlando Skating Club
2180 Sara CollinsSkating School Of Central Fl
3173 Rylin BarnettSkating School Of Central Fl
4208 Harshita SarvasiddiSkating School Of Central Fl
5171 Ethan BarnettSkating School Of Central Fl
6806 Lilly GrodszinskyAstro Brandon Skating Club
7455 Rayna FontaineCitrus Rollers
8571 Abigail Van SwearingenAstro Orlando Skating Club
9595 Riley MclaughinAstro Orlando Skating Club
Judges:    Joan Lange    Lee Remley    Al Taglang   

 

Youth B Solo Dance - Final (407F)

Rhythm Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1201 Ariana KeelingSkating School Of Central Fl
2759David HutchinsonSkate Mainia
3176 Zane BensonSkating School Of Central Fl
4181 Miukaela MorelloSkating School Of Central Fl
5316 Tatiana HortReflections Skating Academy
6754Madison BallinaSkate Mainia
7398 Avery FlorioSarasota Artistic Skating Club
8761Alexis MossSkate Mainia
9588 Isabella UmpierreAstro Orlando Skating Club
10336 Natalie VargasReflections Skating Academy
Judges:    Elaine Hanley    Lee Remley    Al Taglang   

 

Youth Open 1 Solo Dance - Final (409F)

Siesta Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1163 Conner CowanSkating School Of Central Fl
2265Kevin VandruskaFlorida Skating Academy
3165 Tessa CowanSkating School Of Central Fl
4397Riley JenkinsSarasota Artistic Skating Club
5601 Chelsea WrightSpace Coast Skating Club
6577 Jordyn LessingAstro Orlando Skating Club
7454 Lucas ElamCitrus Rollers
8452Felicia HarriganCitrus Rollers
9593 Tyler NelloAstro Orlando Skating Club
Judges:    Elaine Hanley    Al Taglang    Nancy Fairbanks   

 

Youth Open 2 Solo Dance - Final (411F)

Casino March (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1104 Sabrina CruzAtlantis Skating Academy
2164 McKenzie CowanSkating School Of Central Fl
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Merely Popiel   

 

International Open 1 Solo Dance - Final (415F)

Tudor Waltz (144 Waltz)   
PlaceSkater #SkaterClub
1167 Folstein,, SeanSkating School Of Central Fl
2166 Gabrielle EskewSkating School Of Central Fl
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Merely Popiel   

 

Adult Open Bronze Solo Dance - Final (417F)

La Vista Cha-Cha (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1751William BabbSkate Mainia
2337 Carolanne SolovenReflections Skating Academy
3345 Richard DavisReflections Skating Academy
4465 Viki PetersonCitrus Rollers
5335Stephanie ReedReflections Skating Academy
6419 Paula HayesAstro Pinellas Skating Club
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Merely Popiel   

 

Adult Open Silver Solo Dance - Final (419F)

Golden Skater Waltz 120   
PlaceSkater #SkaterClub
1168 Deborah HowardSkating School Of Central Fl
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Merely Popiel   

 

Adult Open Gold Solo Dance - Final (421F)

Valse Adante (155 Waltz)   
PlaceSkater #SkaterClub
1762Stephanie MillerSkate Mainia
Judges:    Gary Callanhan    Alfred Percope    Merely Popiel   

Generated: Tuesday, December 05, 2017 5:34 PM