Teams qualified to the 2019 U18 National Championships:

Girls (field of 12):

Washington: Arianna Rauliuk, Abigail Lin, Allison Tan, Mari Torii-Karch, Amelia Tan

Minnesota: Anna Netteberg, Braelee Mueller, Jordan Lang, Olivia Mangan, Carly Setter

Minnesota: Sara Olson, Maggie Payette, Abigail Page, Damaris Berg

MOPAC: Andrea McDonald, Meghan Taylor, Lehua Morley, Emily McClaughry

MidwestMae Hagenbuch, Genevieve Salander, Bella Hagenbuch, Liberty Salander

GLCA 1: Delaney Strouse, Katie Murphy, Hannah MacRaild, Isabel Sah, Kaya Ray

GLCA 2: Rachel Weldy, Lauren Thill, Rese Elza, Maitea Cox

GNCC 1: Susan Dudt, Sydney Mullaney, Nadezhda Tschumakow, Alina Tschumakow

GNCC 2: Katherine Gourianova, Diana Black, Odessa Howera, Abigail Schulken, Isabella (Bella) Schulken 

Wisconsin: Samantha Jones, Abbey Marquardt, Elizabeth Vorpahl, Anna Armstrong, Halie Maier

Dakota 1: Miranda Scheel, Ella Fleming, Denita Helm, Tessa Thurlow, Rilee Kraft

Dakota 2: Demerie Black, Lexie Donner, Emma Vannett, Molly Anderson, Claire Rozojed 

Boys (field of 12):

GLCA: Sam Strouse, Austin Carlson, Nick Soto, Sam Willertz

Washington: Connor Kauffman, Alexander Couckuyt (vice, throws second), Andrew Bell (throws vice),  Arjun Thomas

MOPAC: Nelson Rogers, Brian Feldman, Jason Altus, Oliver Chally, Zach Gabrielson 

Midwest: Max Kassner, Nick Schallmo, Koen Brown, William Ortell

GNCC 1: Danny Casper, Marius Kleinas, Brice Sinnett, Benjamin Grady

GNCC 2: Ethan Hebert, Caleb Gartner, William Gerlach, Shaheen Bassiri, Nicholas Cenzalli

Dakota 1: Connal Murphy, Logan Lies, Jake Holt, Cayden Kraft, Zachary Brenden

Dakota 2: Ian Olson (skips, throws 3rd), Jacob Pfeifer, Keaton Amb, Seth Benson 

Wisconsin: Wes Wendling, John Wilkerson, Chris Kirsch, Jackson Armstrong

Minnesota 1: Kevin Tuma, Sidney Harris, Michael Mattson, Austen Bengston, Sam Clase

Minnesota 2: Jonathon Gaasvig, Daniel Murray, Shawn Quello, Seth Solo

Host team (Chaska): Jase Wartgow, Zachary Reiff, Timothy Kurzhal, Morgan Anderson