*** FINAL START LIST ORDER SOLO 13-15 ***
REFEREE: Shannon Korpela
ASSISTANT REFEREE: Karen Rosolowski

 TECHNICAL MERIT          
   Jeanne Struck  Kim Kohut  Shari Darst  Linda Loehndorf  Ted Roche
 ARTISTIC IMPRESSION          
   Denise Shively  Heidi Lurenz  Debbie Latchford  Gail Renardson  Shellie Reitzel

 DRAW  NAME  CLUB  ROUTINE  100%
 1  Elizabeth WIITA  MAC Synchro  TM 72 73 72 71 73
 AI 72 71 70 72 73
 72.000
 2  Leilah TALUKDER  Santa Clara Aquamaids  TM 71 74 71 73 72
 AI 71 74 73 73 74
 72.667
 3  Ayla STALLWORTH  Tucson Synchro  TM 74 71 71 70 71
 AI 73 70 74 73 73
 72.000
 4  Claire WANG   Santa Clara Aquamaids  TM 75 72 73 72 73
 AI 74 72 72 72 74
 72.667
 5  Anita ALVAREZ  Tonawanda Aquettes  TM 74 73 73 73 72
 AI 75 73 74 74 74
 73.500
 6  Grace MORAN  Walnut Creek Aquanuts  TM 75 76 74 74 74
 AI 75 73 76 76 76
 75.000
 7  Catalina NEDELCU  Riverside Aquettes  TM 72 72 73 73 72
 AI 74 71 73 73 73
 72.667
 8  Noelle St JOHN  Ohio Synchro Club  TM 73 75 76 74 73
 AI 76 75 75 75 76
 74.667
PRE Ohio Synchro Club - Elizabeth HERNANDEZ
Pre-swimmer Routine Score 69.833
PRE Gainesville Gaviatas - Grace DOWNEY
Pre-swimmer Routine Score 71.167 


*** FINAL START LIST ORDER SOLO 13-15 ***
REFEREE: Shannon Korpela
ASSISTANT REFEREE: Karen Rosolowski

 TECHNICAL MERIT          
   Jeanne Struck  Kim Kohut  Shari Darst  Linda Loehndorf  Ted Roche
 ARTISTIC IMPRESSION          
   Denise Shively  Heidi Lurenz  Debbie Latchford  Gail Renardson  Shellie Reitzel

 DRAW  NAMES  CLUB  ROUTINE  100%
 1  Elizabeth WIITA  MAC Synchro  TM 72 73 72 71 73
 AI 72 71 70 72 73
 72.000
 2  Leilah TALUKDER  Santa Clara Aquamaids  TM 71 74 71 73 72
 AI 71 74 73 73 74
 72.667
 3  Ayla STALLWORTH  Tucson Synchro  TM 74 71 71 70 71
 AI 73 70 74 73 73
 72.000
 4  Claire WANG  Santa Clara Aquamaids  TM 75 72 73 72 73
 AI 74 72 72 72 74
 72.667
 5  Anita ALVAREZ  Tonawanda Aquettes  TM 74 73 73 73 72
 AI 75 73 74 74 74
 73.500
 6  Grace MORAN  Walnut Creek Aquanuts  TM 75 76 74 74 74
 AI 75 73 76 76 76
 75.000
 7  Catalina NEDELCU  Riverside Aquettes  TM 72 72 73 73 72
 AI 74 71 73 73 73
 72.667
 8  Noelle St JOHN  Ohio Synchro Club  TM 73 75 76 74 73
 AI 76 75 75 75 76
 74.667
PRE Ohio Synchro Club - Elizabeth HERNANDEZ
Pre-swimmer Routine Score 69.833
PRE Gainesville Gaviatas - Grace DOWNEY
Pre-swimmer Routine Score 71.167

*** SEMI-FINAL START LIST ORDER SOLO 13-15 ***
REFEREE: Beth Moore
ASSISTANT REFEREE: Joy Cushman

 TECHNICAL MERIT          
   Kim Kohut  Shellie Reitzel  Joanne Wright  Gail Renardson  Jeanne Struck
 ARTISTIC IMPRESSION          
   Denise Shively  Shannon Korpela  Ted Roche  Irene Hawes  Ginny Jasontek
 DRAW  NAME   CLUB  ROUTINE  100%
 1  Grace DOWNEY  Gainesville Gaviatas  TM 68 73 70 65 72
 AI 72 67 70 69 70
 69.833
 2  Liza COHEN  Indy Synchro  TM 63 60 57 62 65
 AI 62 64 63 60 65
 62.333
 3  Ayla STALLWORTH  Tucson Synchro  TM 72 68 73 69 74
 AI 67 73 68 74 72
 71.167
 4  Elizaveta YUDINA  Indy Synchro
 TM 65 63 66 61 66
 AI 64 63 62 61 64
 63.833
 5  Mackenzie STONER  Palm Beach Coralytes  TM 69 67 68 64 70
 AI 69 66 69 66 68
 67.833
 6  Scratch      
 7  Elizabeth HERNANDEZ  Ohio Synchro Club  TM 71 71 71 70 70
 AI 73 70 67 67 72
 70.167
 8  Rebecca BARLOW  Pirouettes of Texas  TM 67 66 67 65 67
 AI 65 67 67 70 67
 66.833
 9  Emily RONEY  New Canaan Y Aquianas  TM 64 64 68 66 68
 AI 68 64 66 65 69
 66.167
 10  Noelle St JOHN  Ohio Synchro Club  TM 75 72 75 74 72
 AI 75 74 72 75 74
 74.000
 11  Lindsey ANDERSON  Arizona Aqua Stars  TM 68 66 69 67 70
 AI 68 69 71 68 67
 68.167
 12  Ashley BROCKWAY  Gainesville Gaviatas  TM 66 64 66 64 65
 AI 67 66 64 65 66
 65.333
 13  Quinn CONNOR  Cincinnati Synchrogators  TM 69 68 70 65 66
 AI 71 65 66 66 70
 67.500
 14  Elizabeth WIITA  MAC Synchro  TM 71 70 69 71 71
 AI 73 68 70 70 70
 70.333
 15  Amanda URKE  Minnesota Synchronettes  TM 67 70 67 68 68
 AI 70 69 67 68 68
 68.000
 16  Andreina ROJAS  Coral Springs Aquacades  TM 68 67 70 68 69
 AI 66 67 68 67 65
 67.500
 17  Giana THOMPSON  Austin Angelfish  TM 65 60 65 62 66
 AI 63 64 65 63 64
 63.833
 18  Elizabeth OH  First Colony SynchroStars  TM 66 64 67 64 70
 AI 68 65 67 64 64
 65.500
 19  Emma BURNS  Nevada Desert Mermaids  TM 67 69 68 66 69
 AI 69 69 68 65 69
 68.333
 20  Aileen HARRISON  Meraquas of Irvine  TM 70 66 67 70 71
 AI 67 66 67 69 66
 67.833
 21  Catalina NEDELCU  Riverside Aquettes  TM 72 70 73 70 71
 AI 71 70 69 71 70
 70.667
 22  Anita ALVAREZ  Tonawanda Aquettes  TM 71 71 77 71 73
 AI 70 72 70 73 71
 71.333
 23  Emily SANSONE  Tonawanda Aquettes  TM 66 67 70 70 69
 AI 67 68 67 67 68
 68.000
 24  Renee COLLETT  New Canaan Y Aquianas  TM 68 68 69 67 71
 AI 65 65 68 66 69
 67.333
 25  Olya MARTIN  Rocky Mountain Splash  TM 67 68 67 66 66
 AI 66 66 65 65 67
 66.167
 26  Natalie Rae RITACCO  Tualatin Hills Synchro  TM 65 64 65 65 64
 AI 64 64 66 63 64
 64.333
 27  Erin WHEELER  New Canaan Y Aquianas  TM 65 65 69 66 65
 AI 67 65 65 65 66
 65.333
 28  Sabrina VEGA  Gainesville Gaviatas  TM 64 67 68 69 67
 AI 69 66 66 66 66
 66.667
 29  Leilah TALUKDER  Santa Clara Aquamaids  TM 69 73 74 69 67
 AI 74 70 70 69 72
 70.500
 30  Gillian BRASSIL  ANA Synchers  TM 67 72 72 68 69
 AI 66 69 67 68 68
 68.667
 31  Jacqueline HAFNER  Northern Virginia Nereids  TM 59 59 63 59 60
 AI 61 63 62 63 63
 61.000
 32  Veronica GRYCAN  Westfield Y Aquaducks  TM 61 61 60 60 62
 AI 60 62 63 61 64
 61.333
 33  Rachel ROSOLOWSKI  Los Angeles Synchro  TM 68 69 68 67 69
 AI 70 67 66 66 70
 68.000
 34  Eva OHMAN  Kansas City Sea Sprites  TM 62 62 61 63 64
 AI 63 60 67 61 64
 62.500
 35  Alexandra BOUDKO  AquaSprites  TM 66 67 66 68 68
 AI 67 68 66 66 67
 66.833
 36  Delaney SIMMONS  Sioux Falls Cygnets  TM 67 67 67 65 67
 AI 65 69 67 65 67
 66.667
 37  Kelsey BEARDEN  Seattle Synchro Swim Team  TM 68 67 66 67 69
 AI 68 64 66 64 68
 66.667
 38  Claire WANG  Santa Clara Aquamaids  TM 71 73 76 70 70
 AI 74 72 70 72 74
 72.000
 39  Grace MORAN  Walnut Creek Aquanuts  TM 76 75 74 74 75
 AI 73 73 73 75 75
 74.167
 40  Meghan HUSTON  The North Shore Selkies  TM 64 64 65 66 67
 AI 66 62 67 64 63
 64.667
 41  Cristal CAMPOCASSO  Coral Springs Aquacades  TM 66 65 67 69 67
 AI 64 66 66 63 65
 65.833
 42  Madeline HOWITZ  Northern Virginia Nereids  TM 60 60 59 61 62
 AI 61 62 63 60 63
 61.167
 43  Madeleine HINES  The North Shore Selkies  TM 65 66 64 64 65
 AI 67 66 65 64 64 
 64.833
 44  Monica SPENCER  Kansas City Sea Sprites  TM 63 65 63 64 63
 AI 63 63 64 62 66
 63.333
 45  Scratch      
 46  Haley RUEGEMER  Minnesota Synchronettes  TM 70 69 72 70 70
 AI 67 68 67 68 68
 68.833


*** SEMI-FINAL START LIST ORDER SOLO 13-15 ***

REFEREE: Beth Moore
ASSISTANT REFEREE: Joy Cushman
 TECHNICAL MERIT          
   Kim Kohut  Shellie Reitzel  Joanne Wright  Gail Renardson  Jeanne Struck
 ARTISTIC IMPRESSION          
   Denise Shively  Shannon Korpela  Ted Roche  Irene Hawes  Ginny Jasontek

 DRAW  NAME  CLUB  ROUTINE  100%
 1  Grace DOWNEY  Gainesville Gaviatas  TM 68 73 70 65 72
 AI 72 67 70 69 70
 69.833
 2  Liza COHEN  Indy Synchro  TM 63 60 57 62 65
 AI 62 64 63 60 65
 62.333
 3  Ayla STALLWORTH  Tucson Synchro  TM 72 68 73 69 74
 AI 67 73 68 74 72
 71.167
 4  Elizaveta YUDINA  Indy Synchro  TM 65 63 66 61 66
 AI 64 63 62 61 64
 63.833
 5  Mackenzie STONER  Palm Beach Coralytes  TM 69 67 68 64 70
 AI 69 66 69 66 68
 67.833
 6  Scratch      
 7  Elizabeth HERNANDEZ  Ohio Synchro Club  TM 71 71 71 70 70
 AI 73 70 67 67 72
 70.167
 8  Rebecca BARLOW  Pirouettes of Texas  TM 67 66 67 65 67
 AI 65 67 67 70 67
 66.833
 9  Emily RONEY  New Canaan Y Aquianas  TM 64 64 68 66 68
 AI 68 64 66 65 69
 66.167
 10  Noelle St JOHN  Ohio Synchro Club  TM 75 72 75 74 72
 AI 75 74 72 75 74
 74.000
 11  Lindsey ANDERSON  Arizona Aqua Stars  TM 68 66 69 67 70
 AI 68 69 71 68 67
 68.167
 12  Ashley BROCKWAY  Gainesville Gaviatas  TM 66 64 66 64 65
 AI 67 66 64 65 66
 65.333
 13  Quinn CONNOR  Cincinnati Synchrogators  TM 69 68 70 65 66
 AI 71 65 66 66 70
 67.500
 14  Elizabeth WIITA  MAC Synchro  TM 71 70 69 71 71
 AI 73 68 70 70 70
 70.333
 15  Amanda URKE  Minnesota Synchronettes  TM 67 70 67 68 68
 AI 70 69 67 68 68
 68.000
 16  Andreina ROJAS  Coral Springs Aquacades  TM 68 67 70 68 69
 AI 66 67 68 67 65
 67.500
 17  Giana THOMPSON  Austin Angelfish  TM 65 60 65 62 66
 AI 63 64 65 63 64
 63.833
 18  Elizabeth OH  First Colony SynchroStars  TM 66 64 67 64 70
 AI 68 65 67 64 64
 65.500
 19  Emma BURNS  Nevada Desert Mermaids  TM 67 69 68 66 69
 AI 69 69 68 65 69
 68.333
 20  Aileen HARRISON  Meraquas of Irvine  TM 70 66 67 70 71
 AI 67 66 67 69 66
 67.833
 21  Catalina NEDELCU  Riverside Aquettes  TM 72 70 73 70 71
 AI 71 70 69 71 70
 70.667
 22  Anita ALVAREZ  Tonawanda Aquettes  TM 71 71 77 71 73
 AI 70 72 70 73 71
 71.333
 23  Emily SANSONE  Tonawanda Aquettes  TM 66 67 70 70 69
 AI 67 68 67 67 68
 68.000
 24  Renee COLLETT  New Canaan Y Aquianas  TM 68 68 69 67 71
 AI 65 65 68 66 69
 67.333
 25  Olya MARTIN  Rocky Mountain Splash  TM 67 68 67 66 66
 AI 66 66 65 65 67
 66.167
 26  Natalie Rae RITACCO  Tualatin Hills Synchro  TM 65 64 65 65 64
 AI 64 64 66 63 64
 64.333
 27  Erin WHEELER  New Canaan Y Aquianas     TM 65 65 69 66 65
 AI 67 65 65 65 66
 65.333
 28  Sabrina VEGA  Gainesville Gaviatas  TM 64 67 68 69 67
 AI 69 66 66 66 66
 66.667
 29  Leilah TALUKDER  Santa Clara Aquamaids  TM 69 73 74 69 67
 AI 74 70 70 69 72
 70.500
 30  Gillian BRASSIL  ANA Synchers  TM 67 72 72 68 69
 AI 66 69 67 68 68
 68.667
 31  Jacqueline HAFNER  Northern Virginia Nereids  TM 59 59 63 59 60
 AI 61 63 62 63 63
 61.000
 32  Veronica GRYCAN  Westfield Y Aquaducks  TM 61 61 60 60 62
 AI 60 62 63 61 64
 61.333
 33  Rachel ROSOLOWSKI  Los Angeles Synchro  TM 68 69 68 67 69
 AI 70 67 66 66 70
 68.000
 34  Eva OHMAN  Kansas City Sea Sprites  TM 62 62 61 63 64
 AI 63 60 67 61 64
 62.500
 35  Alexandra BOUDKO  AquaSprites  TM 66 67 66 68 68
 AI 67 68 66 66 67
 66.833
 36  Delaney SIMMONS  Sioux Falls Cygnets  TM 67 67 67 65 67
 AI 65 69 67 65 67
 66.667
 37  Kelsey BEARDEN  Seattle Synchro Swim Team  TM 68 67 66 67 69
 AI 68 64 66 64 68
 66.667
 38  Claire WANG  Santa Clara Aquamaids  TM 71 73 76 70 70
 AI 74 72 70 72 74
 72.000
 39  Grace MORAN  Walnut Creek Aquanuts  TM 76 75 74 74 75
 AI 73 73 73 75 75
 74.167
 40  Meghan HUSTON  The North Shore Selkies  TM 64 64 65 66 67
 AI 66 62 67 64 63
 64.667
 41  Cristal CAMPOCASSO  Coral Springs Aquacades  TM 66 65 67 69 67
 AI 64 66 66 63 65
 65.833
 42  Madeline HOWITZ  Northern Virginia Nereids  TM 60 60 59 61 62
 AI 61 62 63 60 63
 61.167
 43  Madeleine HINES  The North Shore Selkies  TM 65 66 64 64 65
 AI 67 66 65 64 64
 64.833
 44  Monica SPENCER  Kansas City Sea Sprites  TM 63 65 63 64 63
 AI 63 63 64 62 66
 63.333
 45  Scratch    
 46  Haley RUEGEMER  Minnesota Synchronettes  TM 70 69 72 70 70
 AI 67 68 67 68 68
 68.833