Day 6 - Wednesday, March 12

Sport Event Eastern Time Sochi Time Venue
Alpine Skiing Women's Slalom 1st Run Visually Impaired
1-2AM 9-10AM Rosa Khutor Alpine Center
Alpine Skiing Women's Slalom 1st Run Standing
1:15-2AM 9:15-10AM Rosa Khutor Alpine Center
Wheelchair Curling USA-CHN 1:30-4:30AM 9:30AM-12:30PM Ice Cube Curling Center
Wheelchair Curling NOR-SVK 1:30-4:30AM
9:30AM-12:30PM
Ice Cube Curling Center
Wheelchair Curling CAN-KOR 1:30-4:30AM
9:30AM-12:30PM
Ice Cube Curling Center
Wheelchair Curling RUS-GBR 1:30-4:30AM
9:30AM-12:30PM
Ice Cube Curling Center
Alpine Skiing Women's Slalom 1st Run Sitting
1:40-2AM 9:40-10AM Rosa Khutor Alpine Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Qualification Sitting 2-3:40AM 10AM-11:40PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Qualification Sitting 2:20-3:40AM 10:20AM-11:40PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Free Qualification Standing 2:37-3:40AM 10:37AM-11:40PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Free Qualification Standing 2:57-3:40AM 10:57-11:40PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Free Qualification Visually Impaired 3:16-3:40AM 11:16-11:40PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Free Qualification Visually Impaired 3:28-3:40AM 11:28-11:40PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Alpine Skiing Women's Slalom 2nd Run Visually Impaired
4-5:05AM 12-1:05PM Rosa Khutor Alpine Center
Alpine Skiing Women's Slalom 2nd Run Standing
4:10-5:05AM 12:10-1:05PM Rosa Khutor Alpine Center
Alpine Skiing Women's Slalom 2nd Run Sitting
4:30-5:05AM 12:30-1:05PM Rosa Khutor Alpine Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Semifinals Sitting 4:30-7:30AM 12:30-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Semifinals Sitting 4:40-7:30AM 12:40-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Free Semifinals Standing 4:51-7:30AM 12:51-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Free Semifinals Standing 5:01-7:30AM 1:01-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Semifinals Visually Impaired 5:12-7:30AM 1:12-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Semifinals Visually Impaired 5:22-7:30AM 1:22-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Final Sitting 5:48-7:30AM 1:48-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Final Sitting 5:57-7:30AM 1:57-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Free Final Standing 6:06-7:30AM 2:06-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Free Final Standing 6:15-7:30AM 2:15-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Men's 1km Sprint Free Final Visually Impaired 6:24-7:30AM 2:24-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Cross-Country Skiing Women's 1km Sprint Free Final Visually Impaired 6:33-7:30AM 2:33-3:30PM Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center
Wheelchair Curling SWE-USA 7:30-10:30AM 3:30-6:30PM Ice Cube Curling Center
Wheelchair Curling CHN-FIN 7:30-10:30AM 3:30-6:30PM Ice Cube Curling Center
Wheelchair Curling NOR-RUS 7:30-10:30AM
3:30-6:30PM
Ice Cube Curling Center
Sled Hockey ITA-SWE (Classifications 5-8) 8-10AM 4-6PM Shayba Arena
Sled Hockey CZE-KOR (Classifications 5-8) 12-2PM 8-10PM Shayba Arena