For a better browsing experience please switch your browser out of compatability mode.

USA Wrestling

NJCAA Individual Rankings

Ranked On: 2/25/2003
Ranked By: NJCAA Coaches

125
1. Nick Vogt (Meramec)
2. Brett Allgood (Iowa Central)
3. Josh Collins (Lincoln)
4. Kendall Horrocks (Northwest Wyoming)
5. Hector Mendez (Neosho)
6. David Dyke (Colby)
7. Cody Staton (Lassen)
8. Jake Leino (Yakima Valley)

133
1. Erkin Tadzimetor (Colby)
2. Paul Collum (Iowa Central)
3. Chad Willard (Neosho)
4. Tyshawn Scarlett (Nassau)
5. Justin Pearch (North Idaho)
6. Eugene Black (Kennedy King)
7. Leo Martinez (Pima)
8. P.J. Ryan (Gloucester)

141
1. Chris Nedens (North Idaho)
2. Chris Deluca (Nassau)
3. Mikel Delk (Labette)
4. Brian Miller (Colby)
5. Eric Sabot (Northwest Wyoming)
6. Bill Morello (Niagara)
7. Kevin Artis (Neosho)
8. Sean Bolen (Clackamas)

149
1. Keri Stanley (North Idaho)
2. Luke Salazar (Northwest Wyoming)
3. O.T. Johnson (Colby)
4. Aurel Ciufulescu (Neosho)
5. Alex Hernandez (Harper)
6. Glen Shaw (Lassen)
7. Derek Ostrowski (Niagara)
8. Ray Kizzee (Iowa Central)

157
1. Muzaffar Abdurakhmanov (Colby)
2. Stryder Davis (North Idaho)
3. Mike Rio (Harper)
4. Steve Sommer (Iowa Central)
5. Dustin Blivens (Ellsworth)
6. Dan Chase (Alfred State)
7. Danon Anderson (Ridgewater)
8. Mike Fisher (Clackamas)

165
1. Adam Benton (Ellsworth)
2. Carlos Patrick (Nassau)
3. Shawn Riley (Lassen)
4. Hurshid Haldarov (Colby)
5. Omar Ortiz (Muskegon)
6. Ricky Ties (Rochester)
7. John Zamora (North Idaho)
8. Wille Dale (Waubonsee)

174
1. Shawn Swift (Nassau)
2. Alibek Pardalkulov (Colby)
3. Tyson Springer (North Idaho)
4. Aaron Meister (Labette)
5. Travis Birhandzle (Ridgewater)
6. Eric Wiseman (Niagara)
7. Ryan Luna (Meramec)
8. Lamar Fenner (Lincoln)

184
1. Mike Massenzio (Bergen)
2. C.B. Dalloway (Colby)
3. Anthony Johnson (Lassen)
4. Blair Alderman (Neosho)
5. Danny Sanders (Neosho)
6. Corey Feltman (Ridgewater)
7. Austin Kitt (Nassau)
8. Ryan Feltz (Niagara)

197
1. Josh Janousek (Ridgewater)
2. Chris Weidman (Nassau)
3. Pat Bennet (SUNY-Morrisville)
4. Bridger Sacher (Clackamas)
5. Tucker Downey (North Idaho)
6. Nick Hiller (Ellsworth)
7. Golden Smith (Neosho)
8. Joe Tulip (Muskegon)

285
1. Tyler Rhodes (Northwest Wyoming)
2. Dathon Miller (Lassen)
3. Israel Silva (North Idaho)
4 Anthony Chamorro (Tompkins Cortland)
5. Danny Perez (Harper)
6. Matt Burkholder (Stevens Tech)
7. Mike Readman (Ridgewater)
8. Chris McDonald (Waldorf)