For a better browsing experience please switch your browser out of compatability mode.

USA Wrestling

NJCAA Rankings

Ranked On: 12/15/2003
Ranked By: Richard Fergloa

DIVISION I
1. Northwest Wyoming
2. Iowa Central
3. Lassen
4. North Idaho
5. Labette
6. Neosho County
7. Colby
8. Ellsworth
9. St. Louis-Meramec
10. Western Wyoming

DIVISION III
1. Nassau
2. Ridgewater
3. Harper
4. Bergen
5. Gloucester
6. Rochester
7. Thaddeus Stevens
8. Williamson Trade School
9. Middlesex
10. SUNY-Morrisville


INDIVIDUAL RANKINGS
125
1. Seth Wright, Northwest Wyoming
2. Ronnie Smith, Neosho
3. Earl Jones, Labette
4. Adam Buzek, Iowa Central
5. Burke Barnes, North Idaho
6. Josh Sampo, Southwest Oregon

133
1. Mario Galanakis, Ellsworth
2. Charles Lloyd, Lassen
3. Hector Mendez, Iowa Central
4. James Rollins, Gloucester
5. Pat Sharp, Northwest Wyoming
6. Jose Martinez, Waubonsee

141
1. Eric Sabot, Northwest Wyoming
2. Topher Ewing, Iowa Central
3. Mike Welch, Williamson Trade
4. Wilmar Esteban, Muskegon
5. Chris Ravenna, Lincoln
6. Chad Isacson, Harper

149
1. Mark Dickman, St. Louis-Meramec
2. Luke Salazar, Northwest Wyoming
3. Chris Deluca, Nassau
4. Damien Switlik, Ellsworth
5. Jason Leavitt, Neosho
6. Mikel Delk, Labette

157
1. Mike Rio, Harper
2. Curt Zinell, Iowa Central
3. Cort Peterson, Northwest Wyoming
4. Eric Luedke, Colby
5. Billy Johnson, Muskegon
6. Joe Casey, Southwest Oregon

165
1. Muzaffor Abdurakhmanov, Colby
2. Carlos Patrick, Nassau
3. Kade Katuria, Northwest Wyoming
4. Nick Larsen, Western Wyoming
5. Nick Ammerman, Southwest Oregon
6. John Ferens, Iowa Central

174
1. Anthony Johnson, Lassen
2. Travis Birhanzel, Ridgewater
3. Brandon Kauffman, Thaddeus Stevens
4. Greg Lawrence, Nassau
5. Joey Gorczynski, Labette
6. Vin Salek, Iowa Central

184
1. C.B. Dollaway, Colby
2. Mike Massenzio, Bergen
3. Blair Alderman, North Idaho
4. Hubert Roszkiewicz, Northwest Wyoming
5. Corey Feltman, Ridgewater
6. Jasper Lockett, Neosho

197
1. James Williams, Labette
2. Chris Weidman, Nassau
3. Robert Roszkiewicz, Northwest Wyoming
4. Bridger Sacher, Clackamas
5. Colt Hamilton, Western Wyoming
6. John Plato, North Idaho

285
1. Tyler Rhodes, Northwest Wyoming
2. Isreal Silva, North Idaho
3. John Fager, Western Wyoming
4. Matt Burkholder, Thaddeus Stevens
5. Joe Brewer, Ellsworth
6. Jon Andriac, Nassau