For a better browsing experience please switch your browser out of compatability mode.

USA Wrestling

USA Wrestling
59 KG/130 LBS
1. Spenser Mango, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Joe Betterman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Jesse Thielke, Germantown, Wis. (Badger WC)
4. Ryan Mango, St. Louis, Mo. (Stanford-Unattached)
5. Sam Hazewinkel, Norman, Okla. (Sunkist Kids)
6. Jermaine Hodge, Colorado Springs, Colo (Army WCAP)
7. Max Nowry, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
8. Nikko Triggas, Moraga, Calif. (NYAC)
9. Nate Engel, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
10. Dmitry Ryabchinskiy, Marquette, Mich. (NYAC)

66 KG/145.5 LBS
1. Ravaughn Perkins, Omaha, Neb. (RRPN)
2. Ellis Coleman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Bryce Saddoris, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
4. Jamel Johnson, Greensboro, N.C. (YES Wrestling)
5. Brian Graham, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
6. Marco Lara, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
7. Kade Moss, South Jordan, Utah (Nittany Lion WC)
8. Nick Alvarez, Miami, Fla. (USOEC)
9. Thrasher Porcher, Winter Springs, Fla. (USOEC)
10. Devin Scott, Burnsville, Minn. (Minnesota Storm)

71 KG/156.5 LBS
1. Justin Lester, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Patrick Smith, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
3. Bo Beckman, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
4. Santiago Martinez, Oviedo, FL (Florida Jets)
5. Dillon Cowan, Marquette, Mich (Marquette)
6. Anthonie Linares, San Jose, Calif. (USOEC)
7. Christopher Gonzalez, Bolingbrook, Ill. (Sponsor Me Wrestling)
8. Robby Neill, Emerald Isle, N.C. (U.S. Marines)
9. Jon Jay Chavez, Boise, Idaho (Suples WC)
10. Barrett Stanghill, Philipsburg, Mont. (NYAC)

75 KG/165.35 LBS
1. Andrew Bisek, Colorado Springs, Colo. (Minnesota Storm)
2. Jon Anderson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Geordan Speiller, Oviedo, Fla. (Florida Jets)
4. Jake Fisher, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
5. Tanner Andrews, North Aurora, Colo. (NYAC/USOEC)
6. Johnny Stefanowicz, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
7. Dylan Reel, Washington, Ill. (Clackamas WC)
8. Alec Ortiz, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
9. Matthew Gray, Twin Lakes, Wis. (Bison WC)
10. Santiago Martinez, Orlando, Fla. (Florida Jets)

80 KG/176 LBS.
1. Kendrick Sanders, Homestead, Fla. (NYAC/USOEC)
2. Terrence Zaleski, Jacksonville, N.C (Jacksonville)
3. Tarrence Williams, Portland, Ore. (Clackamas WC)
4. Jake Waste, Apple Valley, Minn. (Minnesota Storm)
5. Josh Greer, Birmingham, Ala. (USOEC)
6. Joseph Uccellini, Troy, N.Y. (Curby 3 Style Wrestling Club)
7. Patrick Martinez, Hemet, Calif. (Unattached)
8. Curt Calovecchi, Marquette, Mich. (USOEC)
9. Austin Dewey, Boise, Idaho (Bronco WC)
10. Khalil Shakur, Lawrenceville, GA (Life Running Eagles Wrestling)

85 KG/187 LBS.
1. Jordan Holm, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
2. Zach Nielson, Zimmerman, Colo. (Minnesota Storm/USOEC)
3. Peter Hicks, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Mark Stenberg, Lockport, Ill. (NYAC)
5. Josef Rau, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
6. Ben Provisor, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
7. Easton Hargrave, Tumwater, Wash. (TumOly Wrestling Club)
8. Courtney Myers, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
9. Hayden Zilmer, Crosby, Minn. (Minnesota Storm/Bison WC)
10. Lee Wildes, Oviedo, Fla. (Florida Jets)

98 KG/216 LBS.
1. Caylor Williams, Greensboro, N.C. (U.S. Army WCAP)
2. John Wechter, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
3. Daren Burns, Boone, N.C. (App State RTC)
4. Marcus Finau, Ewa Beach, Haw. (NYAC)
5. Pete Gounaridis, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
6. J.D. Bergman, Columbus, Ohio (NYAC/Ohio RTC)
7. Patrick Carey, St. Paul, Minn. (Minnesota Storm)
8. Tyler Lehmann, Fargo, N.D. (Minnesota Storm)
9. Roy Nash, West Valley City, Utah (Ruiz Combat Grappling)
10. Orry Elor, Marquette, Mich. (New York AC)

130 KG/286.6 LBS.
1. Robby Smith, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
2. Toby Erickson, East Helena, Mont. (NYAC/USOEC)
3. Tyrell Fortune, Portland, Ore. (Titan Mercury WC)
4. David Arendt Jr., Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
5. Jarod Trice, Highland Park, Mich. (Titan Mercury)
6. Erik Nye, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
7. Nikola Bogojevic, Superior, Wis. (Minnesota Storm)
8. Sam Stoll, Kasson, Minn. (Minnesota Storm)
9. O`Kala Makaiau, Kahuku, Hawaii (USOEC)
10. Jake Kettler, Anoka, Minn. (Patriot Elite WC)