For a better browsing experience please switch your browser out of compatability mode.

USA Wrestling

59 KG/130 LBS
1. Joe Betterman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Spenser Mango, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Jesse Thielke, Germantown, Wis. (Badger WC)
4. Ryan Mango, St. Louis, Mo. (Stanford-Unattached)
5. Nate Engel, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
6. Max Nowry, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
7. Nikko Triggas, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
8. Julian Gunnels, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
9. Joey DeNova, Forston, Ga. (NYAC/USOEC)
10. Isaiah Varona, Miami, Fla. (USOEC)

66 KG/145.5 LBS

1. Ellis Coleman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Bryce Saddoris, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
3. Ravaughn Perkins, Omaha, Neb. (RRPN)
4. Thrasher Porcher, Winter Springs, Fla. (USOEC)
5. Marco Lara, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
6. Devin Scott, Burnsville, Minn. (Minnesota Storm)
7. Alejandro Sancho, Miami, Fla. (USOEC)
8. Brian Graham, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
9. Jamel Johnson, Greensboro, N.C. (YES Wrestling)
10. Nick Alvarez, Miami, Fla. (USOEC)

71 KG/156 LBS.

1. Justin Lester, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Kendrick Sanders, Homestead, Fla. (NYAC)
3. Bo Beckman, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
4. Joseph Foreman, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
5. Anthonie Linares, San Jose, Calif. (USOEC)
6. Burke Paddock, Warsaw, N.Y. (Team Ten)
7. Ryan Gartner, Twin Lakes, Wis. (Ringers)
8. Eleazar De Luca, Phoenix, Ariz. (Florida Jets)
9. Tyrel White, Wyoming Seminary, Pa. (Shamrock)
10. Jon Jay Chavez, Boise, Idaho (Suples WC)

75 KG/165 LBS.
1. Andrew Bisek, Colorado Springs, Colo. (Minnesota Storm)
2. Jon Anderson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Jake Fisher, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
4. Geordan Speiller, Oviedo, Fla. (Florida Jets)
5. Tanner Andrews, North Aurora, Colo. (NYAC/USOEC)
6. Johnny Stefanowicz, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
7. Santiago Martinez, Orlando, Fla. (Florida Jets)
8. Cory Hope, Carol Stream, Ill. (Mat Rats)
9. Joe Uccelini, Albany, N.Y. (Fronhofer WC)
10. Dillon Cowan, Harvard, Ill. (USOEC)

80 KG/176 LBS.
1. Aaron Sieracki, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Robbie Neil, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
3. Curt Calovecchi, Marquette, Mich. (USOEC)
4. Caleb Smith, Patoka, Ind. (USOEC)
5. William Baker, Colorado Springs, Colo. (Rocky Mountain RTC)
6. Easton Hargrave, Tumwater, Wash. (Tumwater)
7. Zeke Honegger, Lake Zurich, Ill. (USOEC)
8. Mitchell Anderson, Hartland, Wis. (La Crosse WC)

85 KG/187 LBS.
1. Jordan Holm, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
2. Ben Provisor, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
3. Peter Hicks, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Mark Stenberg, Lockport, Ill. (NYAC)
5. Zac Neilson, Zimmerman, Colo. (Minnesota Storm/USOEC)
6. Courtney Myers, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
7. Hayden Zilmer, Crosby, Minn. (Minnesota Storm/Bison WC)
8. Kyle Deberry, Tuscon, Ariz. (Sunkist Kids)
9. Lucas Sheridan, Concord, Calif. (CYC-Concord)
10. Payne Hayden, St. Johns, Mich. (Massa Maniacs)

98 KG/216 LBS
1. Caylor Williams, Greensboro, N.C. (U.S. Army WCAP)
2. John Wechter, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
3. Daren Burns, Boone, N.C. (App State RTC)
4. Josef Rau, Chicago, Ill. (Minnesota Storm)
5. Marcus Finau, Ewa Beach, Hawaii (NYAC)
6. Pete Gounaridis, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
7. Tyler Lehmann, Fargo, N.D. (Minnesota Storm)
8. Patrick Carey, St. Paul, Minn. (Minnesota Storm)
9. Ryan Halsey, Oceanside, Calif. (No Mercy School of Wrestling)
10. Khymba Johnson, Sacramento, Calif. (NYAC)

130 KG/286.5 LBS
1. Robby Smith, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
2. David Arendt Jr., Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
3. Erik Nye, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Jarod Trice, Highland Park, Mich. (Titan Mercury)
5. Toby Erickson, East Helena, Mont. (NYAC/USOEC)
6. Parker Betts, St. Michael, Minn. (Minnesota Storm/USOEC)
7. Dremiel Byers, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
8. Jake Kettler, Anoka, Minn. (Patriot Elite WC)
9. Christopher Pierce, Lemont Furnace, Pa. (YES Wrestling)
10. Jacob Haydel, Brosly, La. (USOEC)