For a better browsing experience please switch your browser out of compatability mode.

USA Wrestling

USA Wrestling
55 kg/121 lbs.
1. Spenser Mango, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Nate Engel, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP/FTC)
3. Max Nowry, Wheeling, Ill. (USOEC/NYAC)
4. Dmitry Ryabchinskiy, Brookly, N.Y. (NYAC/USOEC)
5. Christian Nielsen, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
6. Isaiah Varona, Miami, Fla. (USOEC)
7. Arthur Carmona, Brawley, Calif. (USOEC)

60 kg/132 lbs.
1. Jesse Thielke, Germantown, Wis. (Badger WC)
2. Ryan Mango, St. Louis, Mo. (Stanford-unattached)
3. Joe Betterman, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Marco Lara, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
5. Nikko Triggas, Moraga, Calif. (NYAC)
6. Jamel Johnson, Greensboro, N.C. (YES Wrestling)
7. Joe DeNova, Forston, Ga. (NYAC/USOEC)
8. William Simpson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
9. Jullian Gunnels, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
10. Jake Calhoun, Mechanicsburg, Pa. (Modern Day Gladiators)

66 kg/145.5 lbs.
1. Justin Lester, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
2. Ellis Coleman, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
3. Kendrick Sanders, Homestead, Fla. (NYAC)
4. Thrasher Porcher, Winter Springs, Fla. (USOEC)
5. Devin Scott, Burnsville, Minn. (Minnesota Storm)
6. Alejandro Sancho, Miami, Fla. (USOEC)
7. Brian Graham, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
8. Nick Alvarez, Miami, Fla. (USOEC)
9. Santonio Thompson, Mooresville, N.C. (YES Wrestling)
10. Nick Tarpley, Colorado Springs, Colo. (Demons)

74 kg/163 lbs.
1. Andy Bisek, Colorado Springs, Colo. (Minnesota Storm)
2. Jon Anderson, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
3. Tanner Andrews, North Aurora, Colo. (NYAC/USOEC)
4. Jake Fisher, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
5. Geordan Speiller, Oviedo, Fla. (Florida Jets)
6. Bo Beckman, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
7. Santiago Martinez, Orlando, Fla. (Florida Jets)
8. Corey hope, Carol Stream, Ill. (Mat Rats)
9. Joe Uccelini, Albany, N.Y. (Fronhofer WC)
10. Dillon Cowan, Harvard, Ill. (USOEC)

84 kg/185 lbs.
1. Jordan Holm, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
2. Ben Provisor, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
3. Peter Hicks, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Courtney Myers, Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
5. Josef Rau, Chicago, Ill. (Minnesota Storm)
6. Mark Stenberg, Lockport, Ill. (NYAC/USOEC)
7. Zac Nielsen, Zimmerman, Minn. (Minnesota Storm/USOEC)
8. Hayden Zillmer, Crosby, Minn. (Minnesota Storm/Bison WC)
9. Kyle Deberry, Tuscon, Ariz. (Sunkist Kids)
10. Lucas Sheridan, Concord, Calif. (CYC-Concord)

96 kg/211.5 lbs.
1. Caylor Williams, Greensboro, N.C. (U.S. Army WCAP)
2. Marcus Finau, Ewa Beach, Hawaii (NYAC/USOEC)
3. Daren Burns, Boone, N.C. (App State RTC)
4. Pete Gounaridis, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
5. John Wechter, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
6. Tyler Lehmann, Fargo, N.D. (Minnesota Storm)
7. Patrick Carey, St. Paul, Minn. (Minnesota Storm)
8. Ryan Halsey, Oceanside, Calif. (No Mercy School of Wrestling)
9. Khymba Johnson, Sacramento, Calif. (NYAC)

120 kg/264.5 lbs.
1. Robert Smith, Colorado Springs, Colo. (NYAC)
2. David Arendt Jr., Camp Lejeune, N.C. (U.S. Marines)
3. Erik Nye, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
4. Jarod Trice, Highland Park, Mich. (TMWC)
5. Toby Erickson, East Helena, Mont. (NYAC/USOEC)
6. Dremiel Byers, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army WCAP)
7. Tyrell Fotune, Portland, Ore. (TMWC)
8. Jake Kettler, Anoka, Minn. (Patriot Elite WC)
9. Parker Betts, St. Michael, Minn. (Minnesota Storm/USOEC)
10. Christopher Pierce, Lemont Furnace, Pa. (YES Wrestling)