USA Wrestling

57 kg/125.5 lbs.
1. Sam Hazewinkel, Norman, Okla. (Sunkist Kids)
2. Andrew Hochstrasser, Boise, Idaho (Titan Mercury WC)
3. Angel Escobedo, Columbus, Ohio (New York AC/Titan Mercury WC/Ohio RTC)
4. Danny Mitcheff, Lorain, Ohio (NEORTC)
5. Tyler Graff, Madison, Wis. (NYAC)
6. Zach Sanders, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
7. Ryan Mango, Palo Alto, Calif. (Cardinal Wrestling Club)
8. Nick Simmons, Bloomington, Ind. (Sunkist Kids)
9. Mark McKnight, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
10. Nico Megaludis, Murrysville, Pa. (Nittany Lion WC)

61 kg/134 lbs.
1. Jimmy Kennedy, Ann Arbor, Mich. (NYAC/MRTC)
2. Coleman Scott, Stillwater, Okla. (Titan Mercury WC)
3. B.J. Futrell, Ann Arbor, Mich. (Titan Mercury WC)
4. Matt McDonough, Iowa City, Iowa (Titan Mercury WC)
5. Joe Colon, Cedar Falls, Iowa (Panther WC Of NE Iowa)
6. Conor Beebe, Western Springs, Ill. (Beebe Trained)
7. Brandon Precin, Ann Arbor, Mich. (NYAC/Michigan RTC)
8. Kyle Jahn, Bolingbrook, Ill. (Bristol Gladiators)
9. Alan Waters, Kansas City, Mo. (Sunkist Kids/Missouri RTC)
10. Devin Carter, Blacksburg, Va.

65 kg/143 lbs.
1. Brent Metcalf, Iowa City, IA (NYAC/Hawkeye WC)
2. Kellen Russell, High Bridge, N.J (NYAC/MRTC)
3. Logan Stieber, Norwalk, Ohio (NYAC/Ohio RTC)
4. Frank Molinaro, South Plainfield, N.J. (Nittany Lion WC)
5. Reece Humphrey, Columbus, OH (NYAC/Ohio RTC)
6. Jordan Oliver, Stillwater, Okla. (Titan Mercury WC)
7. Nick Dardanes, Oak Park, Ill. (Minnesota Storm)
8. Jason Chamberlain, Boise, Idaho (Titan Mercury WC)
9. Nick Fanthorpe, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
10. Jason Tsirtsis, Crown Point, Ind. (Wildcat WC)

70 kg/154 lbs.
1. Nick Marable, Columbia, Mo. (Sunkist Kids/Missouri WF)
2. Moza Fay, Colorado Springs, Colo. (Army (WCAP)
3. Kyle Ruschell, Madison, Wis. (NYAC)
4. Kevin LeValley, Minneapolis, Minn. (Minnesota Storm)
5. James Green, Willingboro, N.J. (Titan Mercury WC)
6. Jason Welch, Evanston, Ill. (Chicago RTC/Wrestling Prep)
7. Adam Hall, New York, N.Y. (Titan Mercury WC)
8. Hunter Stieber, Norwalk, Ohio (Ohio RTC)
9. Dan Vallimont, Long Beach, N.Y. (Blue & Gold WC)
10. Vladyslav Dombrovskiy, Rocklin, Calif. (U.S. Army)

74 kg/163 lbs.
1. Jordan Burroughs, Lincoln, Neb. (Sunkist Kids/Nebraska Wrestling TC)
2. David Taylor, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
3. Kyle Dake, Ithaca, N.Y. (Titan Mercury WC)
4. Andrew Howe, Norman, Okla. (New York AC)
5. Ian Miller, Oak Harbor, Ohio (Golden Pride WC)
6. Tyler Caldwell, Stillwater, Okla. (Sunkist Kids)
7. Quinton Godley, Raleigh, N.C. (Wolfpack WC)
8. Taylor Massa, St. Johns, Mich. (Cliff Keen WC)
9. Thomas Gantt, Raleigh, N.C. (Wolfpack WC)
10. Alex Dieringer, Port Washington, Wis. (Cowboy WC)

86 kg/189 lbs.
1. Keith Gavin, Columbus, Ohio (Titan Mercury WC/Ohio RTC)
2. Clayton Foster, Laramie, Wyo (GRIT Athletics/Cowboy WC), 7-4
3. Ed Ruth, Harrisburg, Pa. (Nittany Lion WC)
4. Jon Reader, Colorado Springs, Colo. (Sunkist Kids/OTC)
5. Robert Hamlin, Bethlehem, Pa. (Lehigh Valley Athletic Club)
6. Phillip Keddy, Iowa City, Iowa (Titan Mercury WC)
7. Quentin Wright, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
8. Raymond Jordan, Atlanta, Ga. (Titan Mercury WC)
9. Chris Perry, Stillwater, Okla. (Cowboy WC)
10. Enock Francois, New Windsor, N.Y. (West Point WC)

97 kg/213 lbs.
1. Jake Varner, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
2. Wynn Michalak, Champaign, Ill. (Titan Mercury WC/Illinois RTC)
3. J.D. Bergman, Columbus, Ohio (NYAC/Ohio RTC)
4. Deron Winn, Ames, Iowa (Titan Mercury WC)
5. Chris Pendleton, Laramie, Wyo. (Titan Mercury WC)
6. Dustin Kilgore, Colorado Springs, Colo. (Sunkist Kids/OTC)
7. Micah Burak, Iowa City, Iowa (Titan Mercury WC)
8. David Zabriskie, Nothampton, Pa. (Lehigh Valley AC)
9. Cam Simaz, Ithaca, NY (Titan Mercury WC)
10. Jack Jensen, Colorado Springs, Colo. (U.S. Army)

125 kg/275 lbs.
1. Tervel Dlagnev, Columbus, Ohio (Sunkist Kids WC/Ohio RTC)
2. Dom Bradley, Columbia, Mo. (Sunkist Kids/Missouri WF)
3. Tyrell Fortune, Portland, Ore. (Titan Mercury WC)
4. Zach Rey, Bethlehem, Pa. (Lehigh Valley AC)
5. Jarod Trice, Ames, Iowa (Titan Mercury WC)
6. Matthew Meuleners, Lincoln, Neb. (Titan Mercury WC)
7. Justin Grant, Easton, Pa. (NYAC/BWC)
8. Nick Gwiazdowski, Delanson, N.Y. (Wolfpack WC)
9. Les Sigman, State College, Pa. (Nittany Lion WC)
10. Eric Thompson, Des Moines, Iowa (Viking Wrestling Club)