For a better browsing experience please switch your browser out of compatability mode.

USA Wrestling

USA Wrestling
NJCAA Rankings

Ranked On: 1/27/2004
Ranked By: Richard Fergola

DIVISION I
1. Northwest Wyoming
2. Iowa Central
3. Lassen
4. North Idaho
5. Labette
6. Colby
7. Neosho County
8. Ellsworth
9. Lincoln
10. St. Louis-Meramec

DIVISION III
1. Nassau
2. Gloucester
3. Harper
4. Ridgewater
5. Bergen
6. Thaddeus Stevens
7. Williamson Trade School
8. Rochester
9. Middlesex
10. SUNY-Morrisville


INDIVIDUAL RANKINGS
125
1. Seth Wright, Northwest Wyoming
2. Earl Jones, Labette
3. Ronnie Smith, Neosho
4. Adam Buzek, Iowa Central
5. Burke Barnes, North Idaho
6. Adam Vogt, St. Louis-Meramec

133
1. Charles Lloyd, Lassen
2. Mario Galanakis, Ellsworth
3. James Rollins, Gloucester
4. Pat Sharp, Northwest Wyoming
5. Emery McReynolds, Labette
6. Hector Mendez, Iowa Central

141
1. Eric Sabot, Northwest Wyoming
2. Topher Ewing, Iowa Central
3. Mike Welch, Williamson Trade
4. Wilmar Esteban, Muskegon
5. Chris Ravenna, Lincoln
6. Kyle Swadley, St. Louis-Meramec

149
1. Mike Rio, Harper
1. Mark Dickman, St. Louis-Meramec
2. Damien Swietlik, Ellsworth
3. Mikel Delk, Labette
5. Luke Salazar, Northwest Wyoming
6. Jason Bilinski, Gloucester

157
1. Jacob Wright, Northwest Wyoming
2. Eric Luedke, Colby
3. Jason Leavitt, Neosho County
4. Josh Medina, Pima
5. Curt Zinell, Iowa Central
6. Billy Johnson, Muskegon

165
1. Muzaffor Abdurakhmanov, Colby
2. Carlos Patrick, Nassau
3. Jeramy Taylor, Neosho
4. Kade Katuria, Northwest Wyoming
5. Nick Larsen, Western Wyoming
6. John Ferens, Iowa Central

174
1. Anthony Johnson, Lassen
2. Travis Birhanzel, Ridgewater
3. Joey Gorczynski, Labette
4. Hanif Abdush-Shahid, Nassau
5. Vin Salek, Iowa Central
6. Trevor Moss, Northwest Wyoming

184
1. C.B. Dollaway, Colby
2. Mike Massenzio, Bergen
3. Blair Alderman, North Idaho
4. Tucker Michels, Iowa Central
5. Dustin Gordon, Lincoln
6. Jasper Lockett, Neosho

197
1. Chris Weidman, Nassau
2. Robert Roszkiewicz, Northwest Wyoming
3. Corey Feltman, Ridgewater
4. James Williams, Labette
5. Jon Stevens, Lassen
6. Pat Bradley, Highline

285
1. Tyler Rhodes, Northwest Wyoming
2. Isreal Silva, North Idaho
3. John Fager, Western Wyoming
4. Jon Andriac, Nassau
5. Pete Mueller, Lincoln
6. Jorge Herrera, Neosho