For a better browsing experience please switch your browser out of compatability mode.

USA Wrestling

USA Wrestling
NJCAA Rankings

Ranked On: 11/18/2003
Ranked By: Richard Fergola

DIVISION I
1. Northwest Wyoming
2. Iowa Central
3. North Idaho
4. Lassen
5. Labette
6. Neosho County
7. Colby
8. St. Louis Meremac
9. Ellsworth
10. Western Wyoming

DIVISION III
1. Nassau
2. Ridgewater
3. Harper
4. Bergen
5. Thaddeus Stevens
6. Gloucester
7. Rochester
8. Middlesex
9. Dakota County
10. SUNY Morrisville


INDIVIDUAL RANKINGS
125
1. Jake Leino, Yakima Valley
2. Adam Buzek, Iowa Central
3. Adam Vogt, Meremac
4. Walter Sosnowski, Nassau
5. Burke Barnes, North Idaho
6. Ronnie Smith, Neosho
6. Seth Wright, NW Wyoming
6. Earl Jones, Labette

133
1. Jose Martinez, Waubonsee
2. Mario Galanakis, Ellsworth
3. Hector Mendez, Iowa Central
4. James Rollins, Gloucester
5. Emery McReynolds, Labette
6. Charles Lloyd, Lassen

141
1. Eric Sabot, NW Wyoming
2. Chris Ravenna, Lincoln
3. Colby Heppler, Iowa Central
4. LaShawn Lewis, Nassau
5. Jacob Wadley, Meremac
6. L.J. Ladley, Stevens Tech

149
1. Mark Dickman, Meremac
2. Luke Salazar, NW Wyoming
3. Chris Deluca, Nassau
4. Mitchell Bunne, Rochester
5. Mikel Delk, Labette
6. Jason Leavitt, Neosho
6. Zach Flake, Lassen

157
1. Mike Rio, Harper
2. Jason Barnett, Iowa Central
3. Kole Tolliver, North Idaho
4. Jayson Layton, Nassau
5. Cort Peterson, NW Wyoming
6. Eric Luedke, Colby

165
1. Muzaffor Abdurakhmanov, Colby
2. Carlos Patrick, Nassau
3. Adam Benton, Ellsworth
4. Curt Zinell, Iowa Central
5. Jake Wright, NW Wyoming
5. Nick Larsen, Western Wyoming

174
1. Travis Birhanzel, Ridgewater
2. Brandon Kauffman, Thaddeus Stevens
3. Greg Lawrence, Nassau
4. Dan Gordan, Southwestern Oregon
5. Vin Salek, Iowa Central
6. Joey Gorczynski, Labette

184
1. C.B. Dollaway, Colby
2. Mike Massenzio, Bergen
3. Anthony Johnson, Lassen
4. Blair Alderman, North Idaho
5. Corey Feltman, Ridgewater
6. Jasper Lockett, Neosho

197
1. Willie Parks, Iowa Central
2. James Williams, Labette
3. Chris Weidman, Nassau
4. Robert Roszkiewicz, NW Wyoming
5. Bridger Sacher, Clackamas
6. Colt Hamilton, Western Wyoming

285
1. Tyler Rhodes, NW Wyoming
2. Isreal Silva, North Idaho
3. John Fager, Western Wyoming
4. Matt Burkholder, Thaddeus Stevens
5. Jon Andriac, Nassau
6. Joe Brewer, Ellsworth