For a better browsing experience please switch your browser out of compatability mode.

USA Roller Sports

June 10, 2003


World Class Men 300m Track

   1. Stephen Carter
   2. Jordan Malone
   3. Matthew Halbreich

World Class Men 500m Track

   1. Jordan Malone
   2. Stephen Carter
   3. Anthony Lobello

World Class Men 1000m Track

   1. Jordan Malone
   2. Matthew Halbreich
   3. Stephen Carter

World Class Men 10k Track

   1. Jordan Malone
   2. Steven Krawulski
   3. Joshua Wood

World Class Men 15k Track

   1. Jordan Malone
   2. Steven Krawulski
   3. Jordan Nelson

World Class Ladies 300m Track

   1. Julie Glass
   2. Solange Franklin
   3. Jessica Smith

World Class Ladies 500m Track

   1. Jessica Smith
   2. Julie Glass
   3. Kimi Butler

World Class Ladies 1000m Track

   1. Jessica Smith
   2. Julie Glass
   3. Jilleanne Rookard

World Class Ladies 10k Track

   1. Kimi Butler
   2. Jilleanne Rookard
   3. Ashley Horgan

World Class Ladies 15k Track

   1. Kimi Butler
   2. Jilleanne Rookard
   3. Jessica Smith

Junior Men 300m Track

   1. Joey Mantia
   2. William Bowen
   3. Jamel Roberts

Junior Men 500m Track

   1. Joey Mantia
   2. William Bowen
   3. Jonathan Gorman

Junior Men 1000m Track

   1. Joey Mantia
   2. Jonathan Gorman
   3. William Bowen

Junior Men 10k Track

   1. Joey Mantia
   2. Chris Creveling
   3. Jonathan Garcia

Junior Men 15k Track

   1. Joey Mantia
   2. Chris Creveling
   3. Darren Kauffman

Junior Ladies 300m Track

   1. Brittany Bowe
   2. Heather Richardson
   3. Lauren Warren

Junior Ladies 500m Track

   1. Brittany Bowe
   2. Heather Richardson
   3. Sara Sayasane

Junior Ladies 1000m Track

   1. Brittany Bowe
   2. Sara Sayasane
   3. Kelly Gunther

Junior Ladies 10k Track

   1. Brittany Bowe
   2. Kelly Gunther
   3. Mallory Pracale

Junior Ladies 15k Track

   1. Sara Sayasane
   2. Mallory Pracale
   3. Kelly Gunther

 

Juvenile Boys 300m Track

1.     Nathan Barry

2.     Kevin Quandt

3.     Jared Carbaugh

 

Juvenile Boys 500m Track

1.     Jared Carbaugh

2.     Jordan Spriggs

3.     Nathan Barry

 

Juvenile Boys 2000m Track

1.     Jared Carbaugh

2.     Dallas Hebert

3.     Jordan Spriggs

 

Juvenile Girls 300m Track

1.     Paige Schwartzburg

2.     Sheena Freeman

3.     Trenda Smith

 

Juvenile Girls 500m Track

1.     Briana Kramer

2.     Paige Schwartzburg

3.     Sheena Freeman

 

Juvenile Girls 2000m Track

1.     Briana Kramer

2.     Amanda Carr

3.     Paige Schwartzburg

 

Masters Men 300m Track

1.     Jim Larson

2.     Jim Bourgeois

3.     Michael Stieb

 

Masters Men 1500m Track

1.     Norman Kirby

2.     Jim Larson

3.     Jim Bourgeois

 

Masters Men 10k Track

1.     Norman Kirby

2.     Jim Larson

3.     David Weber

 

Masters Ladies 300m Track

1.     Patricia Leazier

 

Masters Ladies 1500m Track

1.     Patricia Leazier

 

 

 

 

 

 

Senior Men 200m Road

1.     Matthew Halbreich

2.     Stephen Carter

3.     Anthony Lobello

 

Senior Men 500m Road

1.     Chad Hedrick

2.     Joey Mantia

3.     Jordan Malone

 

Senior Men 5k Road

1.     Chad Hedrick

2.     Jordan Malone

3.     Joey Mantia

 

Senior Men 20k Road

1.     Jordan Malone

2.     Chad Hedrick

3.     Joshua Wood

 

Senior Ladies 200m Road

1.     Julie Glass

2.     Kimberly Derrick

3.     Solange Franklin

 

Senior Ladies 500m Road

1.     Julie Glass

2.     Jessica Smith

3.     Solange Franklin

 

Senior Ladies 5k Road

1.     Julie Glass

2.     Jilleanne Rookard

3.     Jessica Smith

 

Senior Ladies 20k Road

1.     Julie Glass

2.     Jessica Smith

3.     Ashley Horgan

 

Junior Men 200m Road

1.     Joey Mantia

2.     William Bowen

3.     Clay Warren

 

Junior Men 500m Road

1.     William Bowen

2.     Jonathan Gorman

3.     Jamel Roberts

 

Junior Men 5k Road

1.     Jonathan Gorman

2.     Christopher Creveling

3.     Jonathan Garcia

 

Junior Men 20k Road

1.     Joey Mantia

2.     Kyle Lazzell

3.     Christopher Creveling

 

Junior Ladies 200m Road

1.     Brittany Bowe

2.     Heather Richardson

3.     Lauren Warren

 

Junior Ladies 500m Road

1.     Heather Richardson

2.     Mallory Pracale

3.     Lauren Warren

 

Junior Ladies 5k Road

1.     Kelly Gunther

2.     Mallory Pracale

3.     Heather Richardson

 

Junior Ladies 20k Road

1.     Brittany Bowe

2.     Mallory Pracale

3.     Kelly Gunther

 

Juvenile Boys 300m Road

1.     Kevin Quandt

2.     Nathan Barry

3.     Dallas Hebert

 

Juvenile Boys 500m Road

1.     Nathan Barry

2.     Kimani Griffin

3.     Danti Tuscai

 

 

Juvenile Boys 2000m Road

1.     Nathan Barry

2.     Jared Carbaugh

3.     Danti Tuscai

 

Juvenile Girls 300m Road

1.     Paige Schwartzburg

2.     Sheena Freeman

3.     Emily Barker

 

Juvenile Girls 500m Road

1.     Paige Schwartzburg

2.     Briana Kramer

3.     Sheena Freeman

 

Juvenile Girls 2000m Road

1.     Briana Kramer

2.     Paige Schwartzburg

3.     Sheena Freeman

 

Masters Men 300m Road

1.     Jim Larson

2.     Jim Bourgeois

3.     Michael Stieb

 

Masters Men 1500m Road

1.     Norman Kirby

2.     Jim Bourgeois

3.     David Weber

 

Masters Men 10k Road

1.     Norman Kirby

2.     David Weber

3.     Jim Larson

 

Masters Ladies 300m Road

1.     Patricia Leazier

 

Masters Ladies 1500m Road

1.     Patricia Leazier

 

Masters Ladies 5k Road

1.     Patricia Leazier