USA Roller Sports

May 11-12

Sunshine State Game Results

2013 Sunshine State Games (13-306)
May 11-12, 2013
Semoran Skateway
Casselberry, FL

 

Primary Boys Figures - Panel 1 - Final (100F)

2 - RIF-LIF Circle 8    7B - LOF-ROF 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1101Sean FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Primary Girls Figures - Panel 1 - Final (102F)

2 - RIF-LIF Circle 8    7B - LOF-ROF 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1109Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
2108Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
3105Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4103Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
5104Meisheng ShermanSkating School of Central Florida, FL
6102Leyla FinleySkating School of Central Florida, FL
7106Ava LutzmannFlorida Skating Academy, FL
8107Mariena JohnsonTampa Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile C Boys Figures - Panel 1 - Final (103F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1110Adrian CettoSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile B Boys Figures - Panel 1 - Final (104F)

5A - ROIF-LIOF Serp.    113B - LOB-ROB Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1101Sean FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile C Girls Figures - Panel 1 - Final (105F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1114Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
2113Sabrina CruzAtlantis Skating Academy, FL
3115Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4112Adriana ScheuerSkating School of Kissimmee, FL
5103Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
6111Amanda PerreaultOrlando Skating Club, FL
7105Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
8102Leyla FinleySkating School of Central Florida, FL
9125Natalie NaranjoOrlando Skating Club,
10104Meisheng ShermanSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile B Girls Figures - Panel 1 - Final (106F)

5A - ROIF-LIOF Serp.    113B - LOB-ROB Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1119Dalia DiazOrlando Skating Club, FL
2117Gabriella CurranSkating School of Kissimmee, FL
3120Hanna JointOrlando Skating Club, FL
4115Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
5118Katherine ShabuninaFlorida Skating Academy, FL
6121Kayla MilliganTampa Skating Club, FL
7116Julianna JohnsonSkating School of Central Florida, FL
8108Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
9109Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile A Girls Figures - Panel 1 - Final (110F)

9A - RIF-LOB 3s    113B - LOB-ROB Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1120Hanna JointOrlando Skating Club, FL
2119Dalia DiazOrlando Skating Club, FL
3121Kayla MilliganTampa Skating Club, FL
4117Gabriella CurranSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Elementary C Boys Figures - Panel 1 - Final (112F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1122Christian JohnsonOrlando Skating Club, FL
2123Bakari BroadusSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Elementary C Girls Figures - Panel 1 - Final (114F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1127Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
2116Julianna JohnsonSkating School of Central Florida, FL
3124Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4126Lizzette CullariFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Elementary B Boys Figures - Panel 1 - Final (116F)

7B - LOF-ROF 3s    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1128Andrew CsepanySkating School of Kissimmee, FL
2129Alex FialloTampa Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Elementary B Girls Figures - Panel 1 - Final (118F)

7B - LOF-ROF 3s    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1131Mekenzie SargentSkating School of Kissimmee, FL
2130Elizabeth BurkettOrlando Skating Club, FL
3132Portia BaileyFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Elementary A Boys Figures - Panel 1 - Final (120F)

11B - LIF-RIF Dbl. 3s    26A - ROIF-LOIB Serp. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1128Andrew CsepanySkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Elementary A Girls Figures - Panel 1 - Final (122F)

11B - LIF-RIF Dbl. 3s    26A - ROIF-LOIB Serp. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1134Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club, FL
2133Samantha WestAstro Skating CLub,
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Fresh/Soph C Men Figures - Panel 1 - Final (124F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1135Jose CruzAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph C Women Figures - Panel 1 - Final (126F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1137Rebecca WillnerSkating School of Kissimmee, FL
2141Carli MillerSkating School of Central Florida, FL
3140Danelle OrtizAtlantis Skating Academy, FL
4136Destani BulatkoOrlando Skating Club, FL
5139Ocean GraybillSkating School of Central Florida, FL
6138Danielle WoodAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph B Women Figures - Panel 1 - Final (130F)

8B - LOF-RIB 3s    9A - RIF-LOB 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1142Vanessa UrreaSkateworld Artistic Skaters, FL
2143Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
3141Carli MillerSkating School of Central Florida, FL
4218Andrea PerezAstro Skating Club,
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Freshman A Girls Figures - Panel 3 - Final (134F)

10B - LOF-ROF Dbl. 3s    22A - ROF-LOB Counter   
PlaceSkater #SkaterClub
1144Aimee BergeronAstro Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Sophomore A Women Figures - Panel 2 - Final (136F)

19A - RIF-LOB Bracket    23B - LIF-RIB Counter   
PlaceSkater #SkaterClub
1147Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida, FL
2143Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
3142Vanessa UrreaSkateworld Artistic Skaters, FL
4145Kirsten LinaOrlando Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Novice B Women Figures - Panel 3 - Final (140F)

2 - RIF-LIF Circle 8    111B - LOF-ROF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1153Carly GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
2150Meghan BoudreauFlorida Skating Academy, FL
3149Emilia Rubio-PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4151Eyda PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
5148Nancy MarchSkating School of Central Florida, FL
6152Ann PlasschaertSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Novice A Men Figures - Panel 3 - Final (142F)

5B - LOIF-RIOF Serp.    7A - ROF-LOF 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1154Adrian TrinaroliAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Novice A Women Figures - Panel 3 - Final (144F)

5B - LOIF-RIOF Serp.    7A - ROF-LOF 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1155Tammy BaruchAtlantis Skating Academy, FL
2156Renee MonteleoneSkating School of Central Florida, FL
3220Barbara Tavares-CalejoSkating School of Central Florida,
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Esquire A Men Figures - Panel 3 - Final (150F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1157David ScheuerSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Esquire A Women Figures - Panel 3 - Final (152F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1158Wendy DirkOrlando Skating Club, FL
2151Eyda PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
3149Emilia Rubio-PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Masters A Women Figures - Panel 3 - Final (156F)

2 - RIF-LIF Circle 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1159Tina JacksonAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Veteran A Men Figures - Panel 3 - Final (158F)

2 - RIF-LIF Circle 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1160Donald CormierSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Veteran A Women Figures - Panel 3 - Final (160F)

2 - RIF-LIF Circle 8    111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1162Linda HebertAstro Skating Club, FL
2163Deborah HowardSkating School of Central Florida, FL
3161Irene JohnsonSkating School of Kissimmee, FL
4148Nancy MarchSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Premier A Gold Women Figures - Panel 3 - Final (164F)

9A - RIF-LOB 3s    27B - LIOF-RIOB Serp. 3s   
PlaceSkater #SkaterClub
1164Susan HopkinsSkating School of Kissimmee, FL
2165Diane SavickasSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Premier A Silver Men Figures - Panel 3 - Final (166F)

2 - RIF-LIF Circle 8    105B - LOF-RIF Dbl. Change Serp.   
PlaceSkater #SkaterClub
1160Donald CormierSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Premier A Silver Women Figures - Panel 3 - Final (168F)

2 - RIF-LIF Circle 8    105B - LOF-RIF Dbl. Change Serp.   
PlaceSkater #SkaterClub
1165Diane SavickasSkating School of Kissimmee, FL
2158Wendy DirkOrlando Skating Club, FL
3162Linda HebertAstro Skating Club, FL
4164Susan HopkinsSkating School of Kissimmee, FL
5163Deborah HowardSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Golden A Men Figures - Panel 3 - Final (170F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1166Joseph ChesterSkating School of Kissimmee, FL
2167Joseph VillaneSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Golden A Women Figures - Panel 3 - Final (172F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112B - LIF-RIF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1169Carol ChesterSkating School of Kissimmee, FL
2152Ann PlasschaertSkating School of Central Florida, FL
3168Nancy FairbanksSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Jr/JrWC Women Figures - Panel 2 - International (176C)

32A - ROIF-LOIB Serp. Bracket    31B - LOIB-RIOB Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1170Ashley Kasprack-JenkinsAstro Skating Club, FL
2171Caitlin MitchersonTampa Skating Club, FL
3147Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

SrWC Women Figures - Panel 2 - International (180C)

36A - ROF-LIF Para. Dbl. 3s    39B - LOB-RIB Para. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1172Siobhan BoismierFlorida Skating Academy, FL
2170Ashley Kasprack-JenkinsAstro Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Primary Boys Loops - Panel 2 - Final (182F)

14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1101Sean FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Primary Girls Loops - Panel 2 - Final (184F)

14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1108Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Juvenile B Boys Circle Loops - Panel 2 - Final (186F)

14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1101Sean FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Juvenile B Girls Circle Loops - Panel 2 - Final (188F)

14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1119Dalia DiazOrlando Skating Club, FL
2120Hanna JointOrlando Skating Club, FL
3118Katherine ShabuninaFlorida Skating Academy, FL
4108Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Juvenile C Girls Loops - Panel 2 - Final (193F)

114A - ROF-LOF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1111Amanda PerreaultOrlando Skating Club, FL
2121Kayla MilliganTampa Skating Club, FL
3109Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4114Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
5173Abigail Van SwearingenOrlando Skating Club,
6115Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
7103Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
8102Leyla FinleySkating School of Central Florida, FL
9105Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
10104Meisheng ShermanSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Elementary C Boys Circle Loops - Panel 2 - Final (194F)

115A - RIF-LIF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1122Christian JohnsonOrlando Skating Club, FL
2123Bakari BroadusSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Juvenile C Boys Loops - Panel 2 - Final (195F)

114A - ROF-LOF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1110Adrian CettoSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Elementary C Girls Circle Loops - Panel 2 - Final (196F)

115A - RIF-LIF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1127Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
2116Julianna JohnsonSkating School of Central Florida, FL
3124Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Elementary B Girls Circle Loops - Panel 2 - Final (200F)

14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1130Elizabeth BurkettOrlando Skating Club, FL
2132Portia BaileyFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Elementary A Girls Loops - Panel 2 - Final (204F)

15A - RIF-LIF Loop    30B - LOIF-RIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1134Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph C Women Circle Loops - Panel 2 - Final (208F)

115B - LIF-RIF Loop Circ 8    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1141Carli MillerSkating School of Central Florida, FL
2139Ocean GraybillSkating School of Central Florida,
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph B Women Circle Loops - Final (212F)

14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1143Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Freshman A Women Loops - Panel 2 - Final (216F)

15B - LIF-RIF Loop    30A - ROIF-LIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1144Aimee BergeronAstro Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Sophomore A Women Loops - Panel 2 - Final (218F)

15A - RIF-LIF Loop    30B - LOIF-RIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1143Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
2147Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Adult Open A Women Loops - Panel 2 - Final (222F)

15A - RIF-LIF Loop    30B - LOIF-RIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
1156Renee MonteleoneSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Juvenile/Elem B Team Dance - Final (252F)

Balanciaga (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1123Bakari Broadus
Julianna Johnson
Skating School of Central Florida, FL
2101Sean Folstein
Gabrielle Eskew
Space Coast Skating Club, FL
Skating School of Central Florida, FL
Judges:    Lee Remley    Angela Serini    Al Taglang   

 

Novice B Team Dance - Final (266F)

Casino Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1174Fred Wheeler
Joan Lange
Astro Skating Club, FL
Florida Skating Academy, FL
Judges:    Lee Remley    Angela Serini    Al Taglang   

 

SrWC Team Dance - International (284C)

Starlight Waltz (168)    Argentine Tango CIPA WC (96)   
PlaceSkater #SkaterClub
12Anthony Deluca
Jessica Gaudy
National Capital Dance And Figure Skating Club, MD
Space Coast Skating Club, FL
21Mark Cropley
Andrea Flynn
Florida Skating Academy, FL
Judges:    Ted Hansford    Merely Popiel    Bill Spooner    Al Taglang    Dottie Walsh   

 

Primary Boys Free Skating - Final (350F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Bryan BaldieSkateworld Artistic Skaters, FL
Judges:    Eric Hadley    Ted Hansford    Bill Spooner   

 

Primary Girls Free Skating - Final (352F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
23Ava LutzmannFlorida Skating Academy, FL
35Mariena JohnsonTampa Skating Club, FL
41Riley JenkinsSarasota Artistic Skating Club, FL
54Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
66Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Eric Hadley    Ted Hansford    Bill Spooner   

 

Juv/Elem C Boys Free Skating - Final (354F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Christian JohnsonOrlando Skating Club, FL
22Joseph ForneyAtlantis Skating Academy, FL
33Sean FolsteinSpace Coast Skatng Club,
Judges:    Merely Popiel    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Juv/Elem C Girls Free Skating - Elimination (356E)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
117Laura IngoliaFlorida Skating Academy, FL
211Adriana ScheuerSkating School of Kissimmee, FL
3T9Lizzette CullariFlorida Skating Academy, FL
3T15Amber FryTampa Skating Club, FL
57Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
61Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
73Hannah Mae OakleyFlorida Skating Academy, FL
816Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
96Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club, FL
1012Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
1113Sabrina CruzAtlantis Skating Academy, FL
1210Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
1320Julianna JohnsonSkating School of Central Florida,
145Amanda PerreaultOrlando Skating Club, FL
1518Natalie NaranjoOrlando Skating Club, FL
168Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
174Talia TzananiSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
1819Camila ArrateSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
1921Riley JenkinsSarasota Artistic,
2022Alexiya MikerinaSarasota Artistic,
212Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
2214Sophia LemusSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Juv/Elem C Girls Free Skating - Final (356F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
117Laura IngoliaFlorida Skating Academy, FL
215Amber FryTampa Skating Club, FL
37Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
411Adriana ScheuerSkating School of Kissimmee, FL
5T3Hannah Mae OakleyFlorida Skating Academy, FL
5T1Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
79Lizzette CullariFlorida Skating Academy, FL
816Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Juv/Elem B Boys Free Skating - Final (358F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Bryan BaldieSkateworld Artistic Skaters, FL
22Alex FialloTampa Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

Juv/Elem B Girls Free Skating - Final (360F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
15Laura IngoliaFlorida Skating Academy, FL
24Charla CashmoreSarasota Artistic Skating Club, FL
31Dalia DiazOrlando Skating Club, FL
46Ashley SuarezSkating School of Kissimmee, FL
58Gabriella CurranSkating School of Kissimmee, FL
67Portia BaileyFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Merely Popiel    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

Juvenile A Girls Free Skating - Final (364F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Cynthia HinderscheidTampa Skating Club, FL
24Katherine ShabuninaFlorida Skating Academy, FL
33Chanel CrouchSkating School of Kissimmee, FL
42Dalia DiazOrlando Skating Club, FL
55Kayla MIlligan
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Elem. A Girls Free Skating - Final (366F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club, FL
Judges:    Lee Remley    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Freshman A Girls Free Skating - Final (372F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12Bria MillerSarasota Artistic Skating Club, FL
Judges:    Lee Remley    Bill Spooner    Al Taglang   

 

Fresh/Soph C Women Free Skating - Final (376F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
13Hannah EmerySarasota Artistic Skating Club,
21Destani BulatkoOrlando Skating Club, FL
32Ocean GraybillSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ted Hansford    Dottie Walsh   

 

Fresh/Soph B Women Free Skating - Final (380F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Savannah KellyFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ted Hansford    Dottie Walsh   

 

Novice Women Free Skating - Final (386F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12Barbara Tavares-CalejoSkating School of Central Florida,
21Danielle WoodAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ted Hansford    Dottie Walsh   

 

JrWC Men Free Skating - International (388C)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Lorenzo BertoglioSkateworld Artistic Skaters, FL
Judges:    Ted Hansford    Lee Remley    Bill Spooner    Al Taglang    Dottie Walsh   

 

JrWC Women Free Skating - International (390C)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Katarina LingnerTampa Skating Club, FL
22Bria MillerSarasota Artistic Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Lee Remley    Bill Spooner    Al Taglang    Dottie Walsh   

 

SrWC Men Free Skating - International (392C)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
12John BurchfieldOrlando Skating Club, FL
21Lorenzo BertoglioSkateworld Artistic Skaters, FL
Judges:    Ted Hansford    Merely Popiel    Bill Spooner    Al Taglang    Dottie Walsh   

 

Juv/Elem A Pairs - Final (426F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11David Tzanani
Kyra Gardner
Super Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Al Taglang   

 

Primary Solo Dance - Final (450F)

Balanciaga (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1108Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
2104Meisheng ShermanSkating School of Central Florida, FL
3106Ava LutzmannFlorida Skating Academy, FL
4107Mariena JohnsonTampa Skating Club, FL
5102Leyla FinleySkating School of Central Florida, FL
6109Kyra GardnerSuper Wheels,
7101Sean FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

Juvenile A Solo Dance - Final (452F)

Academy Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1116Julianna JohnsonSkating School of Central Florida, FL
2176Cynthia HinderscheidTampa Skating Club, FL
3175Chanel CrouchSkating School of Kissimmee, FL
4121Kayla MilliganTampa Skating Club, FL
5108Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
6118Katherine ShabuninaFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Bill Spooner    Dottie Walsh    Jessica Gaudy   

 

Elementary B Solo Dance - Elimination (454E)

Progressive Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1128Andrew CsepanySkating School of Kissimmee, FL
2116Julianna JohnsonSkating School of Central Florida, FL
3131Mekenzie SargentSkating School of Kissimmee, FL
4133Samantha WestAstro Skating Club, FL
5125Natalie NaranjoOrlando Skating Club, FL
6113Sabrina CruzAtlantis Skating Academy, FL
7123Bakari BroadusSkating School of Central Florida, FL
8121Kayla MilliganTampa Skating Club, FL
9127Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
10126Lizzette CullariFlorida Skating Academy, FL
11111Amanda PerreaultOrlando Skating Club, FL
12178Amber FryTampa Skating Club, FL
13177Charla CashmoreSarasota Artistic Skating Club, FL
14114Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
15109Kyra GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Elementary B Solo Dance - Final (454F)

Balanciaga (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1128Andrew CsepanySkating School of Kissimmee, FL
2131Mekenzie SargentSkating School of Kissimmee, FL
3133Samantha WestAstro Skating Club, FL
4116Julianna JohnsonSkating School of Central Florida, FL
5113Sabrina CruzAtlantis Skating Academy, FL
6121Kayla MilliganTampa Skating Club, FL
7T123Bakari BroadusSkating School of Central Florida, FL
7T125Natalie NaranjoOrlando Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Elementary A Solo Dance - Final (456F)

Siesta Tango (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1132Portia BaileyFlorida Skating Academy, FL
2128Andrew CsepanySkating School of Kissimmee, FL
3131Mekenzie SargentSkating School of Kissimmee, FL
4133Samantha WestAstro Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Fresh/Soph C Solo Dance - Final (458F)

Balanciaga (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1137Rebecca WillnerSkating School of Kissimmee, FL
2135Jose CruzAtlantis Skating Academy, FL
3141Carli MillerSkating School of Central Florida, FL
4180Alexis MarinucciSarasota Artistic Skating Club, FL
5139Ocean GraybillSkating School of Central Florida, FL
6138Danielle WoodAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Merely Popiel    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Fresh/Soph B Solo Dance - Final (460F)

Carey Foxtrot (92)   
PlaceSkater #SkaterClub
1141Carli MillerSkating School of Central Florida, FL
2137Rebecca WillnerSkating School of Kissimmee,
3135Jose CruzAtlantis Skating Academy, FL
4218Andrea PerezAstro Skating Club,
5181Savannah KellyFlorida Skating Academy, FL
6139Ocean GraybillSkating School of Central Florida, FL
7180Alexis MarinucciSarasota Artistic Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

Freshman A Solo Dance - Final (462F)

Chase Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1144Aimee BergeronAstro Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

Sophomore A Solo Dance - Final (464F)

Association Waltz (120)   
PlaceSkater #SkaterClub
1182Melissa ManleySpace Coast Skating Club, FL
2143Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
3147Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida, FL
4145Kirsten LinaOrlando Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

Classic Women Solo Dance - Final (467F)

Willow Waltz (138)   
PlaceSkater #SkaterClub
1155Tammy BaruchAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ted Hansford    Dottie Walsh   

 

Novice B Solo Dance - Final (468F)

Balanciaga (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1150Meghan BoudreauFlorida Skating Academy, FL
2183Sarah WoodAtlantis Skating Academy, FL
3153Carly GardnerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ted Hansford    Dottie Walsh   

 

Novice A Women Solo Dance - Final (472F)

Dore Foxtrot (92)   
PlaceSkater #SkaterClub
1155Tammy BaruchAtlantis Skating Academy, FL
2156Renee MonteleoneSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Esquire B Solo Dance - Final (474F)

Double Cross Waltz (138)   
PlaceSkater #SkaterClub
1148Nancy MarchSkating School of Central Florida, FL
2163Deborah HowardSkating School of Central Florida, FL
3185William BabbSkating School of Kissimmee, FL
4T184Ruth RossFlorida Skating Academy, FL
4T186Charles GeigerFlorida Skating Academy, FL
6149 Emilia Rubio-PazSuper Wheels Artistic Skating Club-FL,
Judges:    Lee Remley    Angela Serini    Al Taglang   

 

Esquire A Women Solo Dance - Final (478F)

Century Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1158Wendy DirkOrlando Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Al Taglang   

 

Masters A Women Solo Dance - Final (482F)

City Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1183Sarah WoodAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Al Taglang   

 

Veterans A Women Solo Dance - Final (486F)

Luna Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1165Diane SavickasSkating School of Kissimmee, FL
2148Nancy MarchSkating School of Central Florida, FL
3161Irene JohnsonSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Rhoda Balay    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Premier A Women Gold Solo Dance - Final (490F)

Border Blues (88)   
PlaceSkater #SkaterClub
1164Susan HopkinsSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Al Taglang   

 

Premier A Women Silver Solo Dance - Final (494F)

La Vista Cha-Cha (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1159Tina JacksonAtlantis Skating Academy, FL
2164Susan HopkinsSkating School of Kissimmee, FL
3158Wendy DirkOrlando Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Merely Popiel    Bill Spooner   

 

Golden A Men Solo Dance - Final (496F)

Denver Shuffle (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1186Charles GeigerFlorida Skating Academy, FL
2174Fred WheelerAstro Skating Club,
Judges:    Ted Hansford    Merely Popiel    Bill Spooner   

 

Golden A Women Solo Dance - Final (498F)

Denver Shuffle (100)   
PlaceSkater #SkaterClub
1184Ruth RossFlorida Skating Academy, FL
2187Nancy CainFlorida Skating Academy, FL
3168Nancy FairbanksSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Ted Hansford    Merely Popiel    Bill Spooner   

 

Junior Solo Dance - Final (500F)

Willow Waltz (138)   
PlaceSkater #SkaterClub
1182Melissa ManleySpace Coast Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Merely Popiel    Bill Spooner   

 

Senior Solo Dance - Final (502F)

Viennese Waltz (138)   
PlaceSkater #SkaterClub
1188Meghan BoyceOrlando Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Merely Popiel    Bill Spooner   

 

International Youth Solo Dance - Final (504F)

Terenzi Waltz (168)   
PlaceSkater #SkaterClub
1182Melissa ManleySpace Coast Skating Club, FL
2143Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
3134Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club, FL
4144Aimee BergeronAstro Skating Club, FL
Judges:    Merely Popiel    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

JrWC Women Solo Dance Compulsory - International (508C)

Dench Blues - CIPA (88)    Rocker Foxtrot (104)   
PlaceSkater #SkaterClub
14Nicole OglozaSarasota Artistic Skating Club, FL
25Melissa ManleySpace Coast Skating Club, FL
31Aimee BergeronAstro Skating Club, FL
42Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
56Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida, FL
63Kirsten LinaOrlando Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Lee Remley    Bill Spooner    Al Taglang    Dottie Walsh   

 

SrWC Men Solo Dance - International (510C)

Viennese Waltz - CIPA WC (138)    Italian Foxtrot (96)   
PlaceSkater #SkaterClub
11Anthony DelucaNational Capital Dance And Figure Skating Club, MD
Judges:    Ted Hansford    Lee Remley    Bill Spooner    Al Taglang    Dottie Walsh   

 

SrWC Women Solo Dance - International (512C)

Viennese Waltz - CIPA WC (138)    Italian Foxtrot (96)   
PlaceSkater #SkaterClub
11Jessica GaudySpace Coast Skating Club, FL
22Meghan BoyceOrlando Skating Club, FL
33Siobhan BoismierFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Ted Hansford    Lee Remley    Bill Spooner    Al Taglang    Dottie Walsh   

 

International Solo Free Dance - Final (514F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Kaitlyn BatemanOrlando Skating Club, FL
23Aimee BergeronAstro Skating Club, FL
Judges:    Eric Hadley    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

Open B Creative Solo Free Dance - Final (516F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Bria MillerSarasota Artistic Skating Club, FL
24Savannah KellyFlorida Skating Academy, FL
33Gabriella CurranSkating School of Kissimmee, FL
42Elizabeth BurkettOrlando Skating Club, FL
55Danielle WoodAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Angela Serini   

 

Open A Creative Solo Free Dance - Final (518F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Bria MillerSarasota Artistic Skating Club, FL
Judges:    Eric Hadley    Bill Spooner    Dottie Walsh   

 

Elementary A Solo Creative - Final (522F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Gabriella CurranSkating School of Kissimmee, FL
22Hanna JointOrlando Skating Club - FL,
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Angela Serini   

 

Primary Boys Figures / Loops Combined - Final (630F)

2 - RIF-LIF Circle 8    7B - LOF-ROF 3s    14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Sean FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Primary Girls Figures / Loops Combined - Final (632F)

2 - RIF-LIF Circle 8    7B - LOF-ROF 3s    14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile C Boys Figures/Loops Combined - Final (633F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8    114A - ROF-LOF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Adrian CettoSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile B Boys Figures / Circle Loops Combined - Final (634F)

5A - ROIF-LIOF Serp.    113B - LOB-ROB Serp. 8    14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Sean FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile C Girls Figures/Circle Loops Combines - Final (635F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8    114A - ROF-LOF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
1114Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
2115Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
3103Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4105Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
5104Meisheng ShermanSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Juvenile B GirlsFigures / Circle Loops Combined - Final (636F)

5A - ROIF-LIOF Serp.    113B - LOB-ROB Serp. 8    14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Gabrielle EskewSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Elementary C Boys Figures / Circle Loops Combined - Final (642F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8    115A - RIF-LIF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Bakari BroadusSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Elementary C Girls Figures / Circle Loops Combined - Final (644F)

2B - LIOF-RIOF Change 8    111A - ROF-LOF Serp. 8    115A - RIF-LIF Loop Circ 8    130B - LOIF-RIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
13Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
24Julianna JohnsonSkating School of Central Florida, FL
31Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Fresh/Soph C Women Figures / Circle Loops Combined - Final (656F)

1B - LOIF-ROIF Change 8    112A - RIF-LIF Serp. 8    115B - LIF-RIF Loop Circ 8    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Carli MillerSkating School of Central Florida, FL
22Ocean GraybillSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Fresh/Soph B Women Figures / Circle Loops Combined - Final (660F)

8B - LOF-RIB 3s    9A - RIF-LOB 3s    14B - LOF-ROF Loop    130A - ROIF-LIOF Serp. Lp Circ   
PlaceSkater #SkaterClub
11Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Rhoda Balay    Ed Gracy    Al Taglang   

 

Sophomore A Women Figures / Loops Combined - Final (666F)

19A - RIF-LOB Bracket    23B - LIF-RIB Counter    15A - RIF-LIF Loop    30B - LOIF-RIOF Serp. Loop   
PlaceSkater #SkaterClub
12Arianna EskewSkating School of Central Florida, FL
23Alaina ChiapponeSkating School of Central Florida, FL
Judges:    Merely Popiel    Lee Remley    Bill Spooner   

 

Tiny Tot Figures - Final (700F)

111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1173Abigail Van SwearingenOrlando Skating Club, FL
2191Marlessa OrtizSkateworld Artistic Skaters, FL
3190Jasmine LeOrlando Skating Club, FL
4194Aubrey NicholsonFlorida Skating Academy, FL
5192Stephanie RobertsSkating School of Kissimmee, FL
6193Sara FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
7189Anna ShabuninaFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Merely Popiel    Angela Serini   

 

Tiny Tot Free Skating - Final (702F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
19Aubrey NicholsonFlorida Skating Academy, FL
22Marlessa OrtizSkateworld Artistic Skaters, FL
33Jasmine LeOrlando Skating Club, FL
44Stephanie RobertsSkating School of Kissimmee, FL
510Abigail Van SwearingenOrlando Skating Club, FL
61Anna ShabuninaFlorida Skating Academy, FL
75Aidan LingoTampa Skating Club, FL
86Kaleah BrownSarasota Artistic Skating Club, FL
97Sara FolsteinSpace Coast Skating Club, FL
108Caden LessingOrlando Skating Club, FL
Judges:    Rhoda Balay    Merely Popiel    Angela Serini   

 

Tiny Tot Solo Dance - Final (704F)

Glide Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1194Aubrey NicholsonFlorida Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Angela Serini   

 

Open Adult Figures - Panel 3 - Final (706F)

1B - LOIF-ROIF Change 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1164Susan HopkinsSkating School of Kissimmee, FL
2158Wendy DirkOrlando Skating CLub,
3162Linda HebertAstro Skating Club, FL
4163Deborah HowardSkating School of Central Florida, FL
5152Ann PlasschaertSkating School of Central Florida,
6T167Joseph VillaneSkating School of Central Florida, FL
6T148Nancy MarchSkating School of Central Florida,
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Open Adult Solo - Final (708F)

Valse Adante (155 Waltz)   
PlaceSkater #SkaterClub
1164Susan HopkinsSkating School of Kissimmee, FL
2148Nancy MarchSkating School of Central Florida,
3167Joseph VillaneSkating School of Central Florida,
Judges:    Bill Spooner    Dottie Walsh    Jessica Gaudy   

 

Open Beginner Figures - Panel 3 - Final (710F)

111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1140Danelle OrtizAtlantis Skating Academy, FL
2202Joseph ForneyAtlantis Skating Academy, FL
3124Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4201Danielle ParentSkating School of Kissimmee, FL
5197Gabriel CettoSkating School of Central Florida, FL
6196Lisa RussoSkating School of Kissimmee, FL
7198Vy VoOrlando Skating Club, FL
8199William ParentSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Open Beginner Figures 10 & Under - Panel 3 - Final (712F)

111A - ROF-LOF Serp. 8   
PlaceSkater #SkaterClub
1112Adriana ScheuerSkating School of Kissimmee, FL
2205Hannah Mae OakleyFlorida Skating Academy, FL
3204Sophia LemusSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4110Adrian CettoSkating School of Central Florida, FL
5206Paige PerreaultOrlando Skating Club, FL
6207Kayleigh StrawderOrlando Skating Club, FL
7210Valerie NaranjoOrlando Skating Club, FL
8203April ThomasSkating School of Kissimmee, FL
9211John RussoSkating School of Kissimmee, FL
10219Aliza HaiderAstro Skating Club,
11200Vicky RussoOrlando Skating Club,
12212Kelsey PalacioOrlando Skating Club, FL
13208Jordyn LessingOrlando Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Angela Serini    Dottie Walsh   

 

Open Beginner Solo Dance - Final (716F)

Glide Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1213Gina TranOrlando Skating Club, FL
2201Danielle ParentSkating School of Kissimmee, FL
3124Emily SimkovskySuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4127Natalie PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
5T179Hannah EmerySarasota Artistic Skating Club, FL
5T197Gabriel CettoSkating School of Central Florida, FL
7199William ParentSkating School of Kissimmee,
8202Joseph ForneyAtlantis Skating Academy, FL
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Angela Serini   

 

Open Beginner Solo Dance 10 & Under - Final (718F)

Glide Waltz (108)   
PlaceSkater #SkaterClub
1205Hannah Mae OakleyFlorida Skating Academy, FL
2113Sabrina CruzAtlantis Skating Academy, FL
3102Leyla FinleySkating School of Central Florida, FL
4103Leah WilliamsSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
5125Natalie NaranjoSkating School of Kissimmee,
6114Nina PazSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
7105Rori BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
8215Ashley QuirogaOrlando Skating CLub,
9217Alexiya MikerinaSarasota Artistic Skating Club, FL
10T115Moie BrennerSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
10T203April ThomasOrlando Skating Club,
12206Paige PerreaultOrlando Skating Club, FL
13110Adrian CettoSkating School of Central Florida, FL
14210Valerie NaranjoOrlando Skating Club, FL
15216Riley JenkinsSarasota Artistic Skating Club, FL
16219Aliza HaiderAstro Skating Club,
Judges:    Rhoda Balay    Lee Remley    Angela Serini   

 

Open Beginner Freestyle - Final (720F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
13Gina TranOrlando Skating Club, FL
22Vy VoOrlando Skating Club, FL
31William ParentSkating School of Kissimmee, FL
Judges:    Ted Hansford    Lee Remley    Dottie Walsh   

 

Open Beginner Freestyle 9 & Under - Final (722F)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
15Adriana ScheuerSkating School of Kissimmee, FL
213Guiselle QuirogaOrlando Skating Club,
32Vicky RussoSkating School of Kissimmee, FL
4T4David TzananiSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
4T9John RussoSkating School of Kissimmee, FL
68Valerie NaranjoOrlando Skating Club, FL
711Sasha LemusSuper Wheels Artistic Skating Club, FL
810Kelsey PalacioOrlando Skating Club, FL
91Jordyn LessingOrlando Skating Club, FL
103Kaylei StrawderOrlando Skating Club, FL
Judges:    Ted Hansford    Lee Remley    Dottie Walsh   

 

JrWC Solo Free Dance - International (930C)

Content    MOP   
PlaceSkater #SkaterClub
11Nicole OglozaSarasota Artistic,
22Aimee BergeronAstro Skating Club,
Judges:    Ted Hansford    Merely Popiel    Bill Spooner    Al Taglang    Dottie Walsh   

Generated: Monday, May 13, 2013 6:13 PM