USA Field Hockey

Lottery Teams Selected for the U16 NIT (by random lottery according to finish):

Coyotes White

Marojoka

Northeast Elite Gold

PA Mavericks Teal

Waitlist 1: Pyramid Evolution

Waitlist 2: Delaware Elite 1

Waitlist 3: Black Hawks

Waitlist 4: Horizon

Teams Selected for the U14 NIT (by random lottery):

Aim Field Hockey

Barracudas

Beach Premier Jetties

Cape Ann Panthon

Capitol Pegasus

Carolina All-Stars

East Coast FH Club

East End Black

Freedom HKY

FSC Falcons Black

Delaware Great White Sharks

Hershey Alley Cats

High Styx Swarm

High Voltage

Horizon Orange

Jackals

Jersey Intensity

Lasting Legacy Tempests

Firestyx- Little Firestyx

Maine Majestix

Mystx Burn

NC Tardevils

NOVA Elite

PA Mavericks Black

Pyramid Evolution

Rampage

Richmond Panthers United Black

Rising Sun Dragons

Saints Hockey Rocks

Shore Byrds

Souderton Strikers

South Jersey Edge

Spark

Spirit of USA

Stealth Comets

Strong Island Current

TCOYO Hockey

Team Golden Triangle

The Edge FHC

The Gaels Blue

Tidewater Twisters

TNT

United Sports

Valley Styx Destroyers

VB Turf Crew

Viper Red

WC Eagles I

WCUFHA

Waitlist #1: Nook Hockey

Waitlist #2: IFHCK Fire

Waitlist #3: H2O

Waitlist #4: Hawks

Teams Qualified for the U16 NIT:

WC Eagles I, qualified at Richmond

Spirit of USA East, qualified at Richmond

WC Eagles II, qualified at Richmond

High Voltage Black, qualified at Richmond

Saints Hockey Rocks, qualified at Richmond

Peninsula Power White, qualified at Richmond

FireStyx-Goalbusters, qualified at Richmond

Richmond Panthers United Black, qualified at Richmond

Focus Fusion, qualified at Richmond

Hershey Alley Cats, qualified at Rockville

Capitol Pegasus Trans Am, qualified at Rockville

Spark Germany, qualified at Rockville

TCOYO Zen, qualified at Rockville

Fairfield County United I, qualified at South Hadley

WC Eagles V, qualified at South Hadley

WC Eagles VI, qualified at South Hadley

Cape Ann I, qualified at South Hadley

Maine Majestix Black, qualified at South Hadley

PA Mavericks White, qualified at Millersville

High Styx Pride, qualified at Millersville

H2O, qualified at Millersville

Oranje-Gottaloveit 1 (Bronze), qualified at Millersville

Nook Lightning, qualified at Millersville

Kapow Argentina, qualified at Loudonville

Xcalibur I, qualified at Loudonville

Mystx Fusion, qualified at Loudonville

WCUFHA I, qualified at Loudonville

Xcalibur III, qualified at Loudonville

Valley Styx Dominators, qualified at Loudonville

Hudson Valley I, qualified at Loudonville

Total Dutch, qualified at Loudonville

ADK, qualified at Loudonville

G-Force Titanz, qualified at Loudonville

New Heights Black, qualified at Loudonville

PA Power Blue, qualified at Lock Haven

Bison Orange, qualified at Lock Haven

East Coast Whirlwind, qualified at Lock Haven

Xcalibur VIII, qualified at Lock Haven

Xcalibur II, qualified at Lock Haven

Key State IV, qualified at Lock Haven

Mystx Fever, qualified at Lock Haven

Key State 2, qualified at Collegeville

KaPow China, qualified at Collegeville

PA Mavericks Black, qualified at Collegeville

Viper III, qualified at Collegeville

Mystic Black, qualified at Collegeville

WC Eagles III, qualified at Spring City

WC Eagles IV, qualified at Spring City

Jersey Intensity 1, qualified at Spring City

Typhoon Lightning, qualified at Spring City

The Gaels Blue, qualified at Spring City

Sutter's Brigade, qualified at Spring City

Horizon IV, qualified at Spring City

Rampage Gold, qualified at Virginia Beach

Delaware Shore Greatblue, qualified at Virginia Beach

Saints Blue, qualified at Virginia Beach

Spark England, qualified at Virginia Beach

Shore Byrds, qualified at Virginia Beach

Xcalibur VI Justice, qualified at Feasterville

Philly Hockey Club, qualified at Feasterville

Mystx I Force, qualified at Feasterville

South Jersey Edge, qualified at Feasterville

Washington Wolves, qualified at Feasterville

WC Eagles VII, qualified at Feasterville

Xcalibur IV Freedom, qualified at Feasterville

FSC Falcons Grey, qualified at Feasterville

Aim Orange, qualified at Louisville

IFHCK Spirit, qualified at Louisville

Coyotes Pink, qualified at Louisville

Stealth Renegades, qualified at Louisville

Bluegrass Premier, qualified at Louisville

East Coast Biosphere, qualified at State College

True North Red, qualified at State College

Freedom HKY, qualified at State College

Team Golden Triangle, qualified at State College

State College Blue Lions, qualified at State College